Poświęcono nowy sztandar ZP Białych Górali (wideo)

W niedzielę podczas uroczystej mszy św. w kościele w Słopnicach Dolnych uroczyście został poświęcony sztandar Związku Podhalan Oddziału Białych Górali ze Słopnic którego rewers zdobi wizerunek św. Jana Pawła II, zarys góry Mogielicy oraz krzyż papieski znajdującym się na jej szczycie. Na tę okoliczność zjechała cała rodzina Związku Podhalan w Polsce.

Uroczystą msze św. koncelebrowali księża kapelani i duszpasterze Związku Podhalan. Mszy przewodniczył ks. doktor Stanisław Kowalik - Kapelan Związku Podhalan Diecezji Tarnowskiej, a słowo boże skierował do zebranych ks. Jan Gacek Kapelan Związku Podhalan w Polsce. Mszę św. koncelebrowali również  ks. Jan Gniewek proboszcz parafii Słopnice Dolne, ks. Mieczysław Łukaszczyk – honorowy kapelan Związku Podhalan, ks. Grzegorz Salamon ze Szczawnicy oraz ks. Stanisław Wojcieszak.

Po kazaniu, w obecności licznych delegacji i pocztów sztandarowych m. in. z Bustryka, Czerwiennego, Dębna, Dzianisza, Glisnego, Jabłonki, Kamienicy, Katowic, Kluszkowców, Krościenka, Lipnicy Wielkiej, Łapsz Niżnych (Oddział Spiski), Łącka, Łopusznej, Makowa Podhalańskiego, Miętustwa, Milówki (Górale Żywieccy), Niedźwiedzia, Nowego Targu – Niwy, Obidzy, Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej, Odrowąża Podhalańskiego, Oświęcimia, Piwnicznej ( Górale Nadpopradzcy), Podczerwonego-Koniówki, Poręby Wielkiej, Poronina, Rabki – Zdroju, Skomielnej Białej, Skomielnej Czarnej, Skrzypnego, Spytkowic, Szaflar, Szczawnicy, Śleszowic, Tylmanowej, Zakopanego oraz Zęba został poświęcony sztandar Górali Białych i nastąpiło uroczyste przyjęcie członków Oddziału w Słopnicach do społeczności Podhalan.

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.