Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania

VIII Beskidzkie Camino - Dla Niepodległej - Zaproszenie


Tradycyjnie, w trzecią niedzielę maja, niezależnie od pogody, grupa pielgrzymów wyrusza na VIII Beskidzkie Camino, urokliwym, pątniczym Szlakiem Papieskim górami Beskidu Wyspowego, przez Gorce na Podhale.
BESKIDZKIE CAMINO to jednodniowy przemarsz Szlakiem Papieskim prowadzącym z Tymbarku do Ludźmierza. Cała trasa liczy około 50 km. 
 
- Zapraszamy wszystkich chętnych - młodszych i starszych. Spotykamy się 20 maja w Słopnicach-Zaświerczu , przy tablicy informacyjnej, o godz. 4.25,  skąd po krótkiej modlitwie do JP II, i krótkich uwag odnośnie trasy,  o 4.30 rozpoczynamy marsz żółtym szlakiem w kierunku Mogielicy - mówią strażacy z OSP Piekiełko, którzy są inicjatorami pielgrzymki.  
 
- W każdym miejscu na szlaku można do nas dołączyć. Na Mogielicy będziemy około godziny 6.00 na przełęczy Przysłop w Lubomierzu będziemy ok. godz. 9.00, przy Szałasowym Ołtarzu na Hali Turbacz ok. 12.30, a w schronisku na Turbaczu przed 13.00,  przy kościele w Nowym Targu – Kowańcu ok. 15.10 - informują strażacy, którzy jednocześnie proszą, by na trasę zabrać ze sobą flag papieskich (żółto-białe)i narodowych (biało-czerwone).  - W tym roku nasze pielgrzymowanie ofiarować będziemy za naszą Ojczyznę jako dziękczynienie Bogu za dar Niepodległości Polski  POLSKI w setną rocznicę jej odzyskania.
 
Wyruszają zawsze w trzecią niedzielę maja,  o godz. 4.30,  tą samą trasą, ze Słopnic- Zaświercza, gdzie żółty szlak schodzi z drogi powiatowej i zaczyna wspinać się na Mogielicę - królową Beskidu Wyspowego. Z Mogielicy przez Jasień, przełęcz Przysłop, Jaworzynkę i Kudłoń, zdobywają Turbacz – tu na Polanie Filasowej przy Szałasowym Ołtarzu odmawiają Anioł Pański. W schronisku na Turbaczuz jedzą obiad, czyli tradycyjną kwaśnicę. Po obiedzie następuje zejście do Kaplicy Papieskiej na Rusnakowej Polanie, gdzie zawsze czeka na nich opiekun Duszpasterstwa Turystycznego na Turbaczu ks. Kazimierz Dadej SCJ. Schodzą przez Kowaniec, gdzie zatrzymują się przy kościele, aby odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dalej idą ulicami Nowego Targu, aby do Gaździny Podhala w Ludźmierzu zdążyć na Mszę św. o godz. 18.00. 
 
Każdy wędruje na własną odpowiedzialność wzorem EDK.  Istnieje możliwość powrotu BUS-em. 
Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr telefonu 696 323 303. 
 
Autorami pomysłu są strażacy z Piekiełka przy współpracy z panem Kazimierzem Kęską ze Słopnic.
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright