PARAFIALNY FESTYN PO RAZ TRZYNASTY

W niedzielę 1 lipca br., już po raz trzynasty mieszkańcy Słopnic i ich goście bawili się podczas festynu parafialnego. Impreza, choć od początku organizowana jest pod hasłem „I Ty Budujesz Kościół”, obecnie dedykowana jest tym, którzy swoją ofiarnością wsparli, budowę nowego kościoła parafialnego pw. Jana Pawła II w Słopnicach.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą parafii Słopnice Dolne i samorządu. W programie niedzielnej zabawy nie zabrakło stałych, jak i nowych elementów imprezy. Zgodnie z planem, festyn rozpoczął się mszą św., która została odprawiona w nowym kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II. Zaraz po niej odbyła się tradycyjnie parada motocyklowa prowadzona przez proboszcza ks. Jana Gniewka. Otwarcia festynu dokonali gospodarze imprezy ks. Jan Gniewek i Adam Sołtys wójt Słopnic.
Dla uczestników XIII festynu parafialnego „I Ty budujesz kościół” wystąpili: Orkiestra Wiolin, Zespół Regionalny Słopnicki Zbyrcok, Zespół Słopniczanie, grupa breakdance Old Foolz Crew, absolwenci szkółki muzycznej Teraz My oraz chór młodzieżowy Cantus Enim działający przy parafii. Gościnnie wystąpiła kapela Widelanie z Widełki. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Rosiewicz. Występy zespołów przeplatane były licytacją przedmiotów oraz losowaniem nagród w loterii fantowej. Nie zabrakło również licznych stoisk m. in. z potrawami regionalnymi serwowanymi przez Koło Gospodyń, stoisk z łakociami i gadżetami dla najmłodszych, dań z grilla, straganu z wyrobami serów regionalnych i tradycyjnych wypieków. Mocno oblegane było także zjeżdżalnie. Imprezę zakończył występ zespołu „Vernis” ze Słopnic, który bawił mieszkańców do późnych godzin wieczornych.

Niezmiennie, od przeszło kilku lat w organizację festynu włączyły się miejscowe zespoły regionalne, koło gospodyń, strażacy oraz młodzież. Imprezę wsparli również lokalni przedsiębiorcy, organizacje i osoby prywatne fundując przedmioty na licytację i loterię fantową. Nie sposób wymienić także wszystkich tych mieszkańców Słopnic, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu. Dziękujemy również za szczere i hojne ofiary na rzecz urządzenia wystroju i otoczenia nowego kościoła.  Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Ks. Proboszcz Jan Gniewek
                        Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys