Strona główna -> OGŁOSZENIA

XX Niedziela Zwykła (18.08.2019 r.)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana odmawianych modlitw dla członków Kół Koronkowych.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

-we wtorek– wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża

-w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w sobotę  – święto św. Bartłomieja Apostoła

3. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę parafia w Górnych Słopnicach będzie przeżywać uroczystość odpustową oraz na Mogielicy odbędzie się XXI Złaz Turystyczny „Mogielica 2019”.  Msza święta w intencji turystów na Polanie Stumorgowej o godz. 11.00.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin o godz. 15.00. W miesiącu sierpniu będziemy modlić się o trzeźwość.

6.  Zarząd Klubu Sportowego „Sokół” w Słopnicach ogłasza nabór chłopców chętnych do gry w piłkę nożną w wieku od 2005 do 2012 roku. Spotkanie w poniedziałek 18 sierpnia o godz. 17.00 w budynku Gminnego Kompleksu Sportowego.

7. Dziękujemy mieszkańcom Osiedli Dzioł, Chodniki, Koprowina i górna część Plebańskiego do pana Kazimierza Kęski za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego: „Bóg zapłać”.

8. Ze ślubu  Marty i Jarosława otrzymaliśmy 772,75 zł ; Justyny i Piotra 360 zł; Kingi i Damiana 436 zł. Za ofiary wszystkim: „Bóg zapłać”.

9. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Zbawienny podział”, „Chwała za progiem”, „Nie możemy być bierni”, „Najlepszych chłopców zabrał” i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Cuda i łaski Boże”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

10. W ciągu tygodnia ks. Stanisław na rekolekcjach z rodzinami Msze św. będzie ofiarował za + Stanisława Pachowicza.

11. Ks. Grzegorzowi Adamskiemu przekazano 50 intencji (w tym 30 Mszy św. greg.) za + Rozalię Banach

Podmogielica

XX Niedziela Zwykła (18.08.2019 r.)

1. Dziś w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana odmawianych modlitw dla członków Kół Koronkowych.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

-we wtorek– wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża

-w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w sobotę  – święto św. Bartłomieja Apostoła

3. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00,

4. W przyszłą niedzielę parafia w Górnych Słopnicach będzie przeżywać uroczystość odpustową oraz na Mogielicy odbędzie się XXI Złaz Turystyczny „Mogielica 2019”.  Msza święta w intencji turystów na Polanie Stumorgowej o godz. 11.00.  Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin o godz. 15.00. W miesiącu sierpniu będziemy modlić się o trzeźwość.

6. Zarząd Klubu Sportowego „Sokół” w Słopnicach ogłasza nabór chłopców chętnych do gry w piłkę nożną w wieku od 2005 do 2012 roku. Spotkanie w poniedziałek 18 sierpnia o godz. 17.00 w budynku Gminnego Kompleksu Sportowego.

7. Ze ślubu  Za ofiary: „Bóg zapłać”.

8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Zbawienny podział”, „Chwała za progiem”, „Nie możemy być bierni”, „Najlepszych chłopców zabrał” i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Cuda i łaski Boże”. „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

9. Ze ślubu Dagmary i Bartłomieja otrzymaliśmy ofiarę 185 zł: „Bóg zapłać”.

10. O złożenie ofiary na kwiaty prosimy: Teresę Grucel, Teresę Banach, Dorotę Giemzik, Monikę Grucel.

11. W ciągu tygodnia ks. Stanisław na rekolekcjach z rodzinami Msze św. będzie ofiarował za + Stanisława Pachowicza.

12. Ks. Grzegorzowi Adamskiemu przekazano 50 intencji (w tym 30 Mszy św. greg.) za + Rozalię Banach