Strona główna -> OGŁOSZENIA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015 r.)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Kaplicy Podmogielicą, o godz. 12.30, uroczysta suma odpustowa.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy chorych, aby swoje modlitwy i cierpienia ofiarowali za misjonarki i misjonarzy.

3. Dziś kończy się okres wielkanocny i czas Komunii świętej wielkanocnej.

4. Dziś też będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy, której celem jest ochrona życia wszystkich dzieci poczętych. Stolik znajduje się przy głównym wyjściu obok gazet.

5. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,

- we wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza - prezbitera,

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w piątek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej - zakonnicy.

6. Jutro, w Święto NMP Matki Kościoła, Msze święte w naszym kościele, o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

7. We wtorek Dzień Matki. W modlitwach pamiętajmy o naszych matkach, także tych, które już odeszły do wieczności.

8. W środę, w starym kościele, o godz. 18.00, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu zakończą się nabożeństwa majowe. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, w ostatnim tygodniu maja.

10. Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych przeżywają 125 rocznicę powstania Zgromadzenia. Z tej okazji, siostry rodaczki w najbliższą niedzielę zaprezentują charyzmat swojego Zgromadzenia.

11. Prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało, przygotowali mieszkańcy osiedli: Ubikówka, Za Wodą, Do Sroki, Putówka, Od Jaworskich, Do Szczęcha i Grabkówka.

12. W minionym tygodniu kontynuowano prace kamieniarskie przed kościołem.

13. Na wyposażenie nowego kościoła otrzymaliśmy: od nowożeńców Justyny i Tomasza Godzik - 205 zł., od Jolanty i Piotra Mazgaj - 1 193 zł. i 1 €. Bóg zapłać.

14. Apostolstwo Pomocy dla Czyśćca organizuje wyjazd do sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem, na Krzeptówkach, 14-go czerwca, w niedzielę. Zapisy u pani Zofii Sroka, do 4-go czerwca.

15. Do dyspozycji biskupa ordynariusza przekazano 30 intencji za + Pawła Ubika, 30 intencji za + Adama Golińskiego, 20 intencji + Józefa Kulpę i 20 intencji za + Annę Banach. Do Domu Księży Emerytów w Tarnowie przekazano 30 Mszy świętych gregoriańskich za + Emanuela Banacha.

16. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Kobieta z cierniem”, o św. Ricie, od spraw niemożliwych. Jest też Mały Gość Niedzielny z plakatem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015 r.)

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Kaplicy przeżywamy odpust. O godz. 12.30 będzie uroczysta suma odpustowa z procesją. Poprowadzi ją ks. Łukasz Bochenek - wikariusz z Sowlin, pochodzący z Niedomic.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy chorych, aby swoje modlitwy i cierpienia ofiarowali za nasze misjonarki i misjonarzy.

3. Dziś kończy się okres wielkanocny i czas Komunii świętej wielkanocnej.

4. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu:

- w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,

- we wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza - prezbitera,

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w piątek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej - zakonnicy.

5. Jutro, w Święto NMP Matki Kościoła, Msza święta w naszej Kaplicy, o godz. 17.00.

6. We wtorek Dzień Matki. W modlitwach pamiętajmy o naszych matkach, także tych, które już odeszły do wieczności.

7. W środę, o godz. 17.00, Msza święta i nabożeństwo majowe, połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu zakończą się nabożeństwa majowe. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, w ostatnim tygodniu maja.

9. Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych przeżywają 125 rocznicę powstania Zgromadzenia. Z tej okazji, siostry rodaczki, w najbliższą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 12.30, zaprezentują charyzmat swojego Zgromadzenia.

10. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Zofię Mrózek, Janinę Postrożny i Tadeusza Postrożnego.

11. Apostolstwo Pomocy dla Czyśćca organizuje wyjazd do sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem, na Krzeptówkach, 14-go czerwca, w niedzielę. Zapisy u pani Zofii Sroka, do 4-go czerwca.

12. Do dyspozycji biskupa ordynariusza przekazano 30 intencji za + Pawła Ubika, 30 intencji za + Adama Golińskiego, 20 intencji + Józefa Kulpę i 20 intencji za + Annę Banach. Do Domu Księży Emerytów w Tarnowie przekazano 30 Mszy świętych gregoriańskich za + Emanuela Banacha.

13. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Kobieta z cierniem”, o św. Ricie, od spraw niemożliwych. Jest też Mały Gość Niedzielny z plakatem.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©