Strona główna -> OGŁOSZENIA

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego (23.04.2017 r.)

1. Dzisiejsza, druga Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za ten czyn odpustowy można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego w naszej diecezji jest Diecezjalnym Dniem Caritas. W modlitwach pamiętajmy o członkach naszego Parafialnego Oddziału Caritas, którzy wiele czasu poświęcają na posługę rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym. Dziś dziękujemy im szczególnie za sprawne rozprowadzenie ostatniej partii jabłek przywiezionych do naszej parafii w miniony czwartek: „Bóg zapłać”..

3. Dziś rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

4. W liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski

- we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty

- w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.

5. Jutro po Mszy świętej wieczornej prosimy młodzież o rozebranie Grobu Pańskiego.

6. We wtorek z racji św. Marka Ewangelisty po wieczornej Mszy św. będzie procesja błagalna o dobre urodzaje ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.

7. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

8. W czwartek po Mszy świętej wieczornej kolejne nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go.

9. Przyszła niedziela będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna i rozpocznie się  Tydzień Biblijny. Niech on zachęci nas do zainteresowania się księgą Pisma Świętego.

10. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele będą one przed Mszą św. o godz. 16.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

11. W przyszłą niedzielę O. Paweł Opioła, nasz rodak i misjonarz w Afryce, będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na potrzeby tamtejszych misji.

12. Prosimy, aby jak najszybciej zabrać z kościoła palmy.

13. Na wyposażenie nowego kościoła bierzmowani z naszej parafii i ze Słopnic Górnych złożyli  ofiarę 1000 zł. „Bóg zapłać”.

14. Dziękujemy panu Adamowi Waśko za użyczenie samochodu, którym dowożono jabłka do chorych, starych i samotnych: „Bóg zapłać”.

15. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od maja będą organizowane zajęcia z fizjoterapeutą dla osób powyżej 60 roku życia. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Więcej informacji na stronie Gminy Słopnice.

16. Dyrektor Zespołu Szkół w Szczyrzycu ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/2018. Szczegóły w gablocie parafialnej.

17. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest zawarta płyta DVD pt. „Zmartwychwstały”. Do nabycia jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”  oraz nowy numer naszej parafialnej gazety.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego (23.04.2017 r.)

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego w naszej diecezji, jest Diecezjalnym Dniem Caritas. W modlitwach pamiętajmy o członkach naszego Parafialnego Oddziału Caritas, którzy wiele czasu poświęcają na posługę rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym. Dziś dziękujemy im szczególnie za sprawne rozprowadzenie ostatniej partii jabłek przywiezionych do naszej parafii w miniony czwartek: „Bóg zapłać”.

3. Dziś rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

4. W liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

- we wtorek - święto św. Marka, Ewangelisty

- w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.

5. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona Tydzień Biblijny. Niech on zachęci nas do zainteresowania się księgą Pisma Świętego.

7. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

8. W przyszłą niedzielę O. Paweł Opioła, nasz rodak i misjonarz w Afryce, będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na potrzeby tamtejszych misji.

9. Prosimy, aby jak najszybciej zabrać z kaplicy palmy.

10. Na wyposażenie nowego kościoła bierzmowani z naszej parafii i ze Słopnic Górnych, złożyli ofiarę 1000 zł: „Bóg zapłać”.

11. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od maja będą organizowane zajęcia z fizjoterapeutą dla osób powyżej 60 roku życia. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Więcej informacji na stronie Gminy Słopnice.

12. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary prosimy: Marię Pach, Irenę Pach, , Bożenę Gaura.

13. Dziękujemy panu Adamowi Waśko za użyczenie samochodu, którym dowożono jabłka do chorych, starych i samotnych: „Bóg zapłać”.

14. Dyrektor Zespołu Szkół w Szczyrzycu ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/2018. Szczegóły w gablocie parafialnej.

15. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest zawarta płyta DVD pt. „Zmartwychwstały”. Do nabycia jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”  oraz nowy numer naszej parafialnej gazety.