Strona główna -> OGŁOSZENIA

VI Niedziela Wielkanocy (21.05.2017 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych mają zmianę odmawianych przez siebie modlitw.

2. Dziękujemy paniom wychowawczyniom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej, ich rodzicom, siostrze Krystynie, siostrze Marii oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości: „ Bóg zapłać”.

3. W tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. O godz. 18.00 procesja wokół kościoła i modlitwy o urodzaje, zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych oraz o błogosławieństwo Boże w pracach polowych. Następnie Msza święta i nabożeństwo majowe. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W środę w starym kościele o godz. 18.00 procesja wokół kościoła, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

6.  Środa 24 maja jest Dniem Modlitw za Kościół w Chinach.

7. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odprawiana po Mszach świętych o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, prosimy o liczny udział w Mszach świętych o godz. 18.00 i w nabożeństwach majowych.

10. Prosimy, aby ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowali mieszkańcy osiedli: Chodniki, Zagrody, Podgórze, Zieleńskówka, Ośrodek Zdrowia, Brodki, Rojki, Golińskie, Dylągówka, Sączki.

11. W pierwszą niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać XII Festyn, z którego dochód przeznaczony będzie na wyposażenie nowego kościoła i zagospodarowanie placu kościelnego. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych, losów i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

12. Na wyposażenie nowego kościoła otrzymaliśmy od rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej ofiarę 520 zł: „Bóg zapłać”.

13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Obcy w obcym świecie”, „W Fatimie z papieżem”, „Sprawiedliwy wśród świętych” i inne. Do nabycia jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”i „Wzrastanie”.

14. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 10 intencji za + Jana Struga, 5 za + Józefa Banacha, 10 za + Marię Kulpa, 5 za + Stefana Biernata, ks. Janowi Piętoniowi 10 intencji za + Jana Banacha z Pod Kopy, 10 za + Bronisławę Ryż, 10 za + Władysława Florka, 5 za + Władysławę Kwiatkowską i 5 za + Adama Staśko.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VI Niedziela Wielkanocy (21.05.2017 r.)

1. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej, pani Marii Kordeczka oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości: „ Bóg zapłać”.

2. W tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- w piątek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

3.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. O godz. 17.00 procesja wokół kaplicy i modlitwy przy krzyżu o urodzaje, zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych oraz o błogosławieństwo Boże w gospodarstwach i w pracach polowych. Następnie Msza święta i nabożeństwo majowe. Prosimy o wasz liczny udział w tych nabożeństwach. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.  W środę o godz. 17.00 procesja, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

5. Środa 24 maja jest Dniem Modlitw za Kościół w Chinach.

6. W piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i naszym odpustem. Będzie ona odprawiana po Mszach świętych o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 10.30.

7. W pierwszą niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać XII Festyn, z którego dochód przeznaczony będzie na wyposażenie nowego kościoła i zagospodarowanie placu kościelnego. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych, losów i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

8.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Marię Wójtowicz, Celinę Wójtowicz, Joannę Wójtowicz.

9. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Obcy w obcym świecie”, „W Fatimie z papieżem”, Sprawiedliwy wśród świętych” i inne. Do nabycia jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, „Cuda i łaski Boże” i „Miłujcie się”.

10.  Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 10 intencji za + Jana Struga, 5 za + Józefa Banacha, 10 za + Marię Kulpa, 5 za + Stefana Biernata, ks. Janowi Piętoniowi 10 intencji za + Jana Banacha z Pod Kopy, 10 za + Bronisławę Ryż, 10 za + Władysława Florka, 5 za + Władysławę Kwiatkowską i 5 za + Adama Staśko.