Strona główna -> OGŁOSZENIA

MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.

Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im                z poświęceniem.

Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020 r.)

1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół Chinach oraz obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego przed Mszą św. o godz. 16.00.

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Codziennie po Mszach świętych o godz. 18.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

4. W środę o godz. 18.00 Msza święta oraz Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo majowe wraz z Nowenną do Ducha Świętego oraz nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to też dzień odpustu w kaplicy Podmogielicą.

7. Od najbliższej soboty, po wcześniejszym zgłoszeniu się, będzie możliwość korzystania z poradni małżeńskiej przy Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. W niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Kurs przedmałżeński zaplanowany jest od 19 do 21 czerwca. Istnieje już możliwość zapisywania się w kancelarii Parafialnej w Limanowej. Kolejny kurs odbędzie się pod koniec września br.

8. Na stronie internetowej naszej parafii została wgrana kolejna katecheza dla dorosłych pt. „II przykazanie Boże: Imię Boga i przysięgi”. Zapraszamy do lektury.

9. Otrzymaliśmy indywidualną ofiarę 200 zł na organy: „Bóg zapłać”.

10. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączono  dodatek pt. „Kto ratuje jedno życie…” o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Warto też przeczytać artykuły pt. „Ludzie się wystraszyli”, „”Jeszcze nie jest za późno”, „Rozgorączkowany”  i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020 r.)

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Codziennie po Mszach świętych o godz. 17.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

4. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to dzień odpustu w naszej kaplicy. Suma odpustowa o godz. 10.30, a po niej procesja wokół kaplicy. Będzie ją celebrował i kazanie wygłosi ks. Jan Gniewek, proboszcz naszej parafii. Prosimy o uporządkowanie otoczenia kaplicy oraz o przygotowanie, przystrojenie feretronów i sztandarów. .

6. Od najbliższej soboty, po wcześniejszym zgłoszeniu się, będzie możliwość korzystania z poradni małżeńskiej przy Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. W niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Kurs przedmałżeński zaplanowany jest od 19 do 21 czerwca. Istnieje już możliwość zapisywania się w kancelarii Parafialnej w Limanowej. Kolejny kurs odbędzie się pod koniec września br.

7.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy:  Urszulę Sołtys, Zofię Grucel, Józefę Burdek, Bernadetę Kęska.

8. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączono  dodatek pt. „Kto ratuje jedno życie…” o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Warto też przeczytać artykuły pt. „Ludzie się wystraszyli”, „”Jeszcze nie jest za późno”, „Rozgorączkowany”  i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.