Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXVI Niedziela Zwykła (25.09.2016 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o modlitwie przebłagalnej za grzechy pijaństwa, a zwłaszcza w naszej parafii. Równocześnie wraz z pielgrzymującymi małżonkami i rodzinami na Jasną Górę modlimy się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin w całej Polsce, a szczególnie w naszej parafii.

2. Dziś do puszek są zbierane ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech. Za wszelki dar serca: „Bóg zapłać”.

3. Również dzisiaj o godz. 15.30 wyruszy z Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej procesja do Kaplicy Łaski w Mordarce. Zapraszamy.

4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w czwartek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

- w sobotę - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

5. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza św.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

7. Od soboty Msze święte wieczorne w dni powszednie będą o godz. 17.00.

8. Sobota jest I sobotą miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30 i po południu o godz.17.00.

9. W sobotę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie będą one po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedziele przed Mszą świętą o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci prosimy, by codziennie przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu. Po nabożeństwie będą losowane drobne pamiątki. Własnoręcznie wykonane przez dzieci różańce, które przyniosą do kościoła, wezmą udział w konkursie na najładniejszy różaniec października.

10. W przyszłą I niedzielę miesiąca składka zostanie przeznaczona na wyposażenie kościoła.

11. Spotkanie członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce na starej plebanii, a o godz. 16.00 Msza święta w intencji dusz czyśćcowych.

12. Pierwsze spotkanie Scholi odbędzie się w sobotę 01 października o godz. 11.00 w salce na starej plebani. W Scholi mogą śpiewać dzieci już od klasy I Szkoły Podstawowej. Zapraszamy.

13. Apostolstwo Pomocy dla Czyśćca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w poniedziałek 03 października. Jej koszt to 50 zł od osoby. Chętni mogą się zgłaszać i zapisywać u pani Zofii Sroka. Zapraszamy.

14. Po południowej stronie starej plebani jest postawiony kontener. Wszystkich zapraszamy, a w sposób szczególny dzieci, do składania w nim makulatury. Pieniądze uzyskane za nią zostaną przelane przez S. Krystynę Zaniewską na konto O. Pawła Opioły, misjonarza w Zambii. Zostaną one przeznaczone na budowę szpitala, o którym informował nas O. Paweł. Zachęcamy do zaangażowania się z całego serca w tą zbiórkę i z góry za to dziękujemy: „Bóg zapłać”.

15. Z ofiar zebranych podczas pielgrzymki do Limanowej w miniony poniedziałek otrzymaliśmy 804,50 zł. Wszystkim: „Bóg zapłać”.

16. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuły pt.: „Obrona Boga”, „To nas zaboli”, „Wojna domowa na słowa” i inne. W dzisiejszym numerze jest płyta DVD pt. „Bóg nie umarł”.

17. Ks. Janowi Piętoniowi przekazano 30 Mszy św. greg. za + Roberta Jędrzejczyka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXVI Niedziela Zwykła (25.09.2016 r.)

4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w czwartek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

5. W środę Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W sobotę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie będą one po Mszy świętej o godz. 16.00, a w niedziele przed Mszą świętą o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci prosimy, by codziennie przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu. Po nabożeństwie będą losowane drobne pamiątki.

7. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę, o godz. 16.00.

8. W przyszłą I niedzielę miesiąca, po Mszach świętych składka zostanie przeznaczona na potrzeby naszej kaplicy.

9. Rejonowych prosimy o odebranie list w zakrystii i przeprowadzenie zbiórki na ogrzewanie.

10. Spotkanie członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca w niedzielę o godz. 15.00 w salce na starej plebani, a po nim Msza św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

11. Apostolstwo Pomocy dla Czyśćca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w poniedziałek 03 października. Jej koszt to 50 zł od osoby. Chętni mogą się zgłaszać i zapisywać u pani Zofii Sroka. Zapraszamy.

12. Po południowej stronie starej plebani jest postawiony kontener. Wszystkich zapraszamy, a w sposób szczególny dzieci, do składania w nim makulatury. Pieniądze uzyskane za nią zostaną przelane przez S. Krystynę Zaniewską na konto O. Pawła Opioły, misjonarza w Zambii. Zostaną one przeznaczone na budowę szpitala, o którym informował nas O. Paweł. Zachęcamy do zaangażowania się z całego serca w tą zbiórkę i z góry za to dziękujemy: „Bóg zapłać”.

13. Z ofiar zebranych podczas pielgrzymki do Limanowej w miniony poniedziałek otrzymaliśmy 804,50 zł. Wszystkim: „Bóg zapłać”.

14. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Ewę Gaura, Zofię Kulpa, Marię Wątor.

15. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuły pt.: „Obrona Boga”, „To nas zaboli”, „Wojna domowa na słowa” i inne. W dzisiejszym numerze jest płyta DVD pt. „Bóg nie umarł”.

16. Ks. Janowi Piętoniowi przekazano 30 Mszy św. greg. za + Roberta Jędrzejczyka.