Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła (26.06.2016 r.)

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii Letni Dzień Zmarłych. O godz. 16.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza święta za naszych bliskich zmarłych. Składka z tej Mszy świętej przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Hajdówka, Czeczotki, Sroki, Kwaśniakówka, Porębówka, Wójtostwo, którzy solidnie uporządkowali cmentarz. Po Mszy świętej na cmentarzu na plebani około godz. 17.00 będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej, do której należą również wszyscy Rejonowi. Zapraszamy

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika

- w środę – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów

- w sobotę - Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

3. W środę,  w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze święte przedpołudniowe będą według porządku niedzielnego: 6.30; 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu Msza święta o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca św., jako tzw. świętopietrze. Ci, którzy pobożnie posłużą się dewocjonaliami (krzyżem, różańcem, obrazem, figurką…) poświęconymi przez papieża lub biskupa, mogą, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji ojca świętego Franciszka.

4. Od piątku do końca wakacji Msze święte w dni powszednie będą rano tylko o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

6. Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Do chorych księża pojadą od godz. 8.00.

7. Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 będzie różaniec fatimski w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

8. Przyszła niedziela będzie I niedzielą lipca, a także patronalnym świętem Apostolstwa Chorych. Po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona zostanie na wyposażenie kościoła i prace na placu przykościelnym.

9. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XI Festyn Parafialny. Dochód z niego przeznaczony zostanie na wyposażenie kościoła oraz na urządzenie placu kościelnego. Msze święte tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 Msza święta na rozpoczęcie festynu, ofiarowana zostanie w intencji wszystkich organizatorów, ofiarodawców, darczyńców, motocyklistów oraz uczestników festynu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W czasie festynu zapraszamy do udziału w losowaniu upominków oraz do zabawy w licytację przedmiotów. Jednak przede wszystkim zapraszamy do miłej, pełnej rodzinnego ciepła zabawy.

Program festynu:

14.00 - Msza Święta

14.45 -  Parada motocyklowa

15.15 – Orkiestra Strażacka „Violin”

15.40 – „Mali Słopniczanie”

16.00 - Koncert zespołu Genezaret z Seminarium Duchownego z Tarnowa

18.00 – Losowanie I

18.20 – Zespół ”Słopniczanie”

19.00 – Zespół „Zbyrcok”

19.30 -  Licytacja

20.00 - Losowanie II

20.30 – Zabawa taneczna przy taktach zespołu „Cyje Zbóje”

10. Zwracamy się z prośbą do właścicieli wszystkich sklepów na terenie naszej parafii, aby w przyszłą niedzielę, w dzień festynu, nie otwierali swoich sklepów i nie odciągali parafian z placu imprezy. Za zrozumienie naszej prośby serdecznie dziękujemy.

11. Można jeszcze zgłaszać się z nagrodami rzeczowymi i przedmiotami do licytacji.

12. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”  warto przeczytać artykuły pt.: „Będziemy posłuszni papieżowi”, „Dzieci nieplanowane”, „Polska za mało tęczowa”, Przed nami niespokojny czas”. W tym numerze gazety jest płyta DVD z filmem pt. „Ufam Tobie. Film o miłości, która nie zna granic”. Do nabycia jest również „Miłujcie się” oraz „Cuda i łaski Boże”.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XIII Niedziela Zwykła (26.06.2016 r.)

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii Letni Dzień Zmarłych. Na cmentarzu o godz. 16.00, Msza święta za naszych bliskich zmarłych. Składka z tej Mszy świętej przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Po Mszy świętej na cmentarzu spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii, około godziny 17.00.

2. W tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika

- w środę – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów

- w sobotę - Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

3. W środę w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Msze święte o godz. 7.30 i o 17.00. Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca św. jako tzw. świętopietrze. Po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca św., jako tzw. świętopietrze. Ci, którzy pobożnie posłużą się dewocjonaliami (krzyżem, różańcem, obrazem, figurką…) poświęconymi przez papieża lub biskupa, mogą, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji ojca świętego Franciszka.

4. W kościele parafialnym od piątku do końca wakacji Msze święte w dni powszednie będą rano tylko o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę i piątek od godz. 16.30.

6. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek, o godz. 17.00.

7. Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00.

8. Przyszła niedziela będzie I niedzielą lipca, a także patronalnym świętem Apostolstwa Chorych. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej kaplicy.

9. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XI Festyn Parafialny. Dochód z niego przeznaczony zostanie na wyposażenie kościoła oraz urządzenie placu kościelnego. Msze święte tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 Msza święta na rozpoczęcie festynu, ofiarowana zostanie w intencji wszystkich organizatorów, ofiarodawców, darczyńców, motocyklistów oraz uczestników festynu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W czasie festynu zapraszamy do udziału w losowaniu upominków oraz do zabawy w licytację przedmiotów. Jednak przede wszystkim zapraszamy do miłej, pełnej rodzinnego ciepła zabawy.

Program festynu:

14.00 - Msza Święta

14.45 -  Parada motocyklowa

15.15 – Orkiestra Strażacka „Violin”

15.40 – Mali Słopniczanie

16.00 - Koncert zespołu Genezaret z Seminarium Duchownego z Tarnowa

18.00 – Losowanie I

18.20 – Zespół ”Słopniczanie”

19.00 – Zespół „Zbyrcok”

19.30 -  Licytacja

20.00 - Losowanie II

20.30 – Zabawa taneczna przy taktach zespołu „Cyje Zbóje”

10. Zwracamy się z prośbą do właścicieli wszystkich sklepów na terenie naszej parafii, aby w przyszłą niedzielę, w dzień festynu, nie otwierali swoich sklepów i nie odciągali parafian z placu wspomnianej imprezy. Za zrozumienie naszej prośby serdecznie dziękujemy.

11. Można jeszcze zgłaszać się z nagrodami rzeczowymi i z przedmiotami do licytacji.

12. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Zofię Mrózek, Janinę Postrożny, Tadeusza Postrożnego.

13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”  warto przeczytać artykuły pt.: „Będziemy posłuszni papieżowi”, „Dzieci nieplanowane”, „Polska za mało tęczowa”, Przed nami niespokojny czas”. W tym numerze gazety jest płyta DVD z filmem pt. „Ufam Tobie. Film o miłości, która nie zna granic”. Do nabycia jest również „Miłujcie się” oraz „Cuda i łaski Boże”.

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©