Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocy (24.04.2016 r.)

1. W naszej parafii gościmy dziś pana Zygmunta Romanowskiego, który dzieli się z nami świadectwem swojego życia. Po Mszach świętych rozprowadza on płyty przez siebie nagrane, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kościoła na jego specjalnie przygotowany koncert.

2. Dzisiejsza niedziela jest także Niedzielą modlitw za kierowców. Apel Duszpasterstwa kierowców jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

3. Do puszek zbierane są ofiary na wsparcie narodu ukraińskiego. Za dar serca: „Bóg zapłać”.

4. W tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty

- w piątek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

5. W poniedziałek będzie procesja i błogosławieństwo pól w święto św. Marka Ewangelisty.

6. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza św.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

8. W czwartek przypada 7 rocznica śmierci ks. kanonika Stanisława Krzywonosa, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o jego nieśmiertelnej duszy.

9. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych w sobotę o godz. 16.00.

10. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. będzie rozpoczęcie nabożeństw majowych.

11. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, prosimy o liczny udział w Mszach świętych o godz. 18.00 i w nabożeństwach majowych.

12. W środę i w czwartek w kościele o godz. 16.00 będzie próba dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzicami. Zapraszamy.

13. W niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci z klas II-ich będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię świętą. Ze względu na zaproszonych gości prosimy, by osoby niezwiązane z tą uroczystością, wzięły udział we  Mszach świętych o godz.: 6.30, 8.30, 12.00 lub 16.00.

14. W związku ze Światowymi Dni Młodzieży informujemy, że Symbole będą w Limanowej w Bazylice w przyszłą niedzielę i poniedziałek. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej.

15. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy przez bardzo rzetelną pracę  oraz ofiary materialne włączyli się  w porządkowania placu przykościelnego.

16. Na Kaplicę Miłosierdzia Bożego otrzymaliśmy  ofiarę – 1000 zł: „Bóg zapłać”.

17. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. : „Znamiona cudu”, „Zew krwi”, „Najbardziej ciąży mi milczenie” i inne.

18. Ks. Józefowi Ślazykowi przekazano 30 Mszy św. gregoriańskich oraz dalszych 23 za + Jana Ślazyka, ks. Stanisławowi Marcowi 15 za + Jana Banacha.

 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W związku z peregrynacją Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, w imieniu Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej oraz Okręgowego Biura ŚDM w Limanowej mamy przyjemność zaprosić Czcigodnego Księdza wraz z Młodzieżą oraz Parafianami do udziału w uroczystym rozpoczęciu owej peregrynacji pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża - w Limanowej - w niedzielę 1 maja.

NIEDZIELA – 1 MAJA

18.15 - POWITANIE SYMBOLI ŚDM NA RYNKU LIMANOWSKIM

19.00. - MSZA ŚWIĘTA W LIMANOWSKIEJ BAZYLICE
POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA

20.00 – IV MOC UWIELBIENIA POPROWADZI KS. ARTUR WAŻNY

21.00 – APEL MARYJNY

Poniedziałek – 2 MAJA

6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00 – MSZE ŚWIĘTE

9.00 – DROGA ŚWIATŁA

11.00 – MSZA ŚWIĘTA DLA CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ MŁODZIEŻY

12.15 – PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚDM

13.00-13.30 – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W SZCZYRZYCU

14.00-14.30 – SZITAL W LIMANOWEJ

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

15.30 – POŻEGNANIE SYMBOLI ŚDM

 INFORMACJA DO OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH: 

W dniach od 1 do 13 maja w Diecezji Tarnowskiej trwać będzie peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego, które przekazał młodzieży świata – św. Jan Paweł Bazylika MMB oraz Okręgowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Limanowej serdecznie zaprasza do udziału w uroczystym rozpoczęciu peregrynacji oryginalnych Symboli ŚDM, które przybędą do nas z Gniezna.

Jako okręg limanowski dostąpiliśmy zaszczytu powitania tych Symboli jako pierwsi w naszej diecezji – właśnie w Limanowej – w niedzielę 1 maja.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.15. na limanowskim rynku. Następnie o godz. 19.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Po Niej odbędzie się uwielbienie i Apel Maryjny.

Natomiast w poniedziałek 2 maja na godz. 9.00 zapraszamy na Drogę Światła oraz na godz. 11.00 na Eucharystię – wszystkie osoby chore, niepełnosprawne oraz młodzież.

O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpi pożegnanie Symboli ŚDM w Limanowskiej Bazylice.

Symbole zagoszczą również o godz. 13.00 w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, oraz w Szpitalu w Limanowej o godz. 14.00.

 

 

Apel Duszpasterstwa Kierowców

Drodzy użytkownicy ruchu drogowego!

Rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Na polskich drogach odnotowano blisko 33 tys.  wypadków drogowych, w skutek czego zginęło 2.939 osób, a prawie 40 tys. osób było rannych.  W samej diecezji tarnowskiej było 1.450 wypadków drogowych, w których zginęło prawie 100 osób. Najwięcej wypadków występuje w okresie od czerwca do września, a najczęstszą przyczyna wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, pijany kierowca, kolizje boczne spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa, bądź najechanie na pieszego, który nieostrożne wszedł na jezdnię przed jadący pojazd.

W tym szczególnym Roku Jubileuszowym zwracamy się z apelem do każdego kierowcy: BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości, przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg! Prośmy o Bożą pomoc i wstawiennictwo św. Krzysztofa, aby nasze drogi były bezpieczne i poruszający się po nich kierowali się miłością do wszystkich kierowców, pieszych i rowerzystów.

Jednocześnie zapraszamy na XV-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, która odbędzie się 14 maja br. o godz. 11:00. Zaś rodziny, które przeżywają traumę po wypadku bliskiej osoby zapraszamy do Centrum Pomocy znajdującego się przy pomniku „Przejście” w Zabawie.

Niech Bóg nas prowadzi do celu podróży!

 

                                                                                   Ks. mgr Damian Migacz

                                                                     Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

V Niedziela Wielkanocy (24.04.2016 r.)

1. W naszej parafii gościmy dziś pana Zygmunta Romanowskiego, który dzieli się z nami świadectwem swojego życia. Po Mszach świętych rozprowadza on płyty przez siebie nagrane, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kościoła na jego specjalnie przygotowany koncert.

2. Dzisiejsza niedziela jest także Niedzielą modlitw za kierowców. Apel Duszpasterstwa kierowców jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

3. Do puszek zbierane są ofiary na wsparcie narodu ukraińskiego. Za dar serca: „Bóg zapłać”.

4. W tygodniu w liturgii, będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty

- w piątek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

5. W poniedziałek w kościele parafialnym będzie procesja i błogosławieństwo pól w święto św. Marka Ewangelisty.

6. W środę o godz. 17.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek przypada 7 rocznica śmierci Ks. Kanonika Stanisława Krzywonosa, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o jego nieśmiertelnej duszy.

8. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych w sobotę po godz. 13.30.

9. W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie rozpoczęcie nabożeństw majowych.

10. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, prosimy o liczny udział w Mszach świętych o godz. 17.00 i w nabożeństwach majowych.

11. W niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 będzie uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy II-giej. Ze względu na zaproszonych gości prosimy, by osoby niezwiązane z tą uroczystością, wzięły udział we Mszy świętej o godz. 7.30 lub w Mszach świętych w kościele parafialnym o godz.: 6.30, 8.30, 12.00 lub 16.00.

12. W związku ze Światowymi Dni Młodzieży informujemy, że Symbole będą w Limanowej w Bazylice w przyszłą niedzielę i poniedziałek. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej.

13. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy. O złożenie ofiary prosimy: Józefę Liszka, Helenę Liszka, Annę Pach.

14. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. : „Znamiona cudu”, „Zew krwi”, „Najbardziej ciąży mi milczenie” i inne.

15. Ks. Józefowi Ślazykowi przekazano 30 Mszy św. gregoriańskich oraz dalszych 23 za + Jana Ślazyka, ks. Stanisławowi Marcowi 15 za + Jana Banacha.

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©