Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa (29.03.2015 r.) 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Jest ona pamiątką triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na sumie, o godz. 11.30, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszy świętej konkurs na najładniejszą palmę, a następnie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00, Gorzkie Żale i Msza święta.

2. Są jeszcze baranki i paschaliki, po 5 zł.

3. Składka z dzisiejszej niedzieli, jako jałmużna wielkopostna, jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

4. Dziękujemy panom śpiewającym Pasję na dzisiejszych Mszach świętych za to, że swoim śpiewem ułatwili nam głębsze wniknięcie w mękę i śmierć Jezusa. Bóg zapłać.

5. W związku ze zmianą czasu, Msze święte wieczorne, w dni powszednie, będą o godz. 18.00.

6. Jutro, po wieczornej Mszy świętej, spotkanie członków Caritas w salce na starej plebanii. 

7. W Wielką Środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30 i Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie dzieci z klas II, wraz z rodzicami.

8. W środę po Mszy świętej prosimy młodzież o przygotowanie Grobu Pańskiego.

9. W Wielki Czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu podziękujemy Bogu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Obrzędy Wielkiego Czwartku rozpoczną się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy, do godz. 24.00.

10. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 22.00 adorację poprowadzi młodzież.

11. Odwiedziny chorych, w Wielki Piątek, od godz. 8.00. Prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej tych, którzy nie mogą brać udziału w liturgii Triduum Paschalnego.

12. W Wielki Piątek, o godz. 12.00, Droga Krzyżowa dla dzieci. Na to nabożeństwo, dzieci powinny przynieść skarbonki wielkopostne. O godz. 18.00, Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Liturgia Męki Pańskiej. Po nabożeństwie, adoracja przy Grobie Pańskim, do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, dwa lekkie i jeden do syta. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże przy kościele, oraz krzyże i kapliczki przydrożne. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie zabytków religijnych w Ziemi Świętej. Za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów w Wielki Piątek, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

13. W Wielką Sobotę, o godz. 8.00, poświęcenie wody, a następnie święcenie pokarmów do godz. 12.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Później Msza święta, po której nastąpi procesja rezurekcyjna. Prosimy o zabranie ze sobą świec, które zostaną zapalone od poświęconego Paschału. Trzeba też zadbać o feretrony i sztandary, które będą niesione podczas procesji rezurekcyjnej. W tym dniu, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, aż do Mszy świętej wieczornej.

14. W tym tygodniu, w Triduum Paschalne, przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca kwietnia.

15. Najbliższa niedziela, to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc - najświętszy i najważniejszy dzień w roku liturgicznym.

16. Parafialny Oddział Caritas dziękuje właścicielom i pracownikom sklepów oraz wszystkim, którzy ofiarowując młodzieży dary w „akcji Kilo”, wspomogli potrzebujących. Dziękujemy również młodzieży, która tę akcję prowadziła, nie żałując wolnego czasu, lecz ofiarowując go w służbie innym.

17. Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że jutro nie będzie wywozu odpadów komunalnych. Najbliższy termin wywozu, to wtorek po Świętach. W kwietniu będą też odbierane odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

18. Trwa okres dokonywania rozliczeń podatkowych. Obok gazet są ulotki z informacjami o możliwości przekazania 1% należnego podatku na cele charytatywne.

19. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł: „W Jego ranach jest nasze zdrowie”. Do gazety jest dołączona płyta DVD z filmem „Pasja”.

20. Do wieczności odeszły: + Anna Banach, z osiedla Pachuty i + Bronisława Ubik, z osiedla Putówka. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE( Podmogielica) 

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa (29.03.2015 r.) 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Jest ona pamiątką triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na Mszy świętej o godz. 12.00, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszy świętej Gorzkie Żale, a po nich konkurs na najładniejszą palmę.

2. Składka z dzisiejszej niedzieli, jako jałmużna wielkopostna, jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

3. Dziękujemy naszemu organiście, panu Stanisławowi za śpiew Pasji na dzisiejszych Mszach świętych.

4. W związku ze zmianą czasu, Msze święte w dni powszednie będą o godz. 17.00.

5. Jutro, po wieczornej Mszy świętej, spotkanie członków Caritas w salce na starej plebanii. 

6. W Wielką Środę, Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie dzieci z klasy II, wraz z rodzicami.

7. W Wielki Czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu podziękujemy Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Obrzędy Wielkiego Czwartku rozpoczną się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24.00.

8. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów, w Wielki Czwartek, o godz. 9.00, a Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

9. W Wielki Piątek kapłan pojedzie do chorych od godz. 8.00. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa, a po niej liturgia Męki Pańskiej. Po nabożeństwie, adoracja przy Grobie Pańskim, do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, oraz trzy posiłki, dwa lekkie i jeden do syta. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie zabytków religijnych w Ziemi Świętej. Za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów w Wielki Piątek, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyż przy Kaplicy, oraz krzyże i kapliczki przydrożne.

10. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 poświęcenie wody, a następnie święcenie pokarmów do godz. 11.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę, o godz. 20.00 w kościele parafialnym, poświęceniem ognia. Później Msza święta, po której nastąpi procesja rezurekcyjna. Prosimy o zabranie ze sobą świec, które zostaną zapalone od poświęconego Paschału. W tym dniu, tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, aż do Mszy świętej wieczornej.

11. W tym tygodniu, w Triduum Paschalne, przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca kwietnia.

12. Najbliższa niedziela, to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc - najświętszy i najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Procesja rezurekcyjna w naszej Kaplicy, o godz. 7.30, a po niej Msza święta. Prosimy, aby zadbać o feretrony i sztandary, które będą niesione podczas procesji rezurekcyjnej. Druga Msza święta o godz. 12.30.

13. Parafialny Oddział Caritas dziękuje właścicielom i pracownikom sklepów oraz wszystkim, którzy ofiarowując młodzieży dary w akcji Kilo, wspomogli potrzebujących. Dziękujemy również młodzieży, która tę akcję prowadziła.

14. Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że jutro nie będzie wywozu odpadów komunalnych. W kwietniu będą odbierane odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

15. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na potrzeby Kaplicy prosimy: Bogumiłę Banach, Genowefę Staśko i Marię Lisek.

16. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł: „W Jego ranach jest nasze zdrowie”. Do gazety jest dołączona płyta DVD z filmem „Pasja”.

17. Do wieczności odeszły: + Anna Banach, z osiedla Pachuty i + Bronisława Ubik, z osiedla Putówka. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©