Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła (07.02.2016 r.)

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca składka jest przeznaczona na wyposażenie nowego kościoła. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu

2. Dziś ostatnie nabożeństwo 40-godzinne. Na adorację Pana Jezusa zapraszamy osiedla:

- po sumie - Kulpówka, Sasy, Więcki, Miłkowskie, Pańskie, Dział, Majdy, Wojtasy,

- od godz. 14.00 - strona Szlachecka: od Roli do Górek,

- od godz. 15.00 - od Zamieścia do Roli, Przylaski, Dział, Bace,

- od godz. 15.30 - Dziewczęca Służba Maryjna i dzieci,

- o godz. 16.00 - uroczyste Nieszpory i Msza święta.

3. Również w dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie nabożeństwa 40-godzinnego będziemy wynagradzać Bogu za pijaństwo i zgorszenia.

4. Od środy do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową Msze święte o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia) i abstynencja (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). W tym dniu rozpocznie się Wielki Post i okres Komunii św. wielkanocnej. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Lektorzy i ministranci będą rozprowadzać poświęcony popiół dla tych, którzy nie mogą w kościele przyjąć go na głowy na znak pokuty. Przy okazji można złożyć ofiarę na potrzeby Caritas.

6. W czwartek w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie NMP z Lourdes. Będzie to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas I i II Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to ich kolejne dalsze przygotowywanie się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go.

8. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych, a po niej Msza święta.

9. Dla młodzieży Droga Krzyżowa będzie w sobotę o godz. 18.30.

10. W niedzielę po sumie Droga Krzyżowa. Pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich Msza święta. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Natomiast z racji II niedzieli miesiąca po Mszach św. będzie zmiana tajemnic różańcowych

12. W niedzielę 14 lutego odbędą się zebrania wiejskie. O godz. 12.45 dla sołectw Słopnice Dolne Królewskie i Szlacheckie w Gminnym Kompleksie Sportowym, a o godz. 17.00 dla Sołectwa Granice w szkole na Granicach. W programie sprawozdanie za rok ubiegły i omówienie spraw bieżących.

13. Na wyposażenie nowego kościoła otrzymaliśmy ofiary ze ślubu: Agnieszki i Piotra Pierzchała – 683 zł i 2€ oraz Eweliny i Krzysztofa Czepiel – 758,50 zł i 20 €. Od chorych w I Piątek – 200 zł. Wszystkim „Bóg zapłać”.

14. W zakrystii do odebrania są listy dla Rejonowych.

15. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.:  „ Misja specjalna”, „Otwartość mnicha”, „Przerwać milczenie” i inne.

16. Ks. Janowi Samborowi przekazano 10 intencji za + Marię Kęska, ks. Kazimierzowi Gajdzie 20 intencji za + Stanisławę Młynarczyk, ks. Stanisławowi Gębce 30 Mszy  św. greg. za + Marię Kęska, ks. Włodzimierzowi Kowalikowi 20 intencji za + Stanisławę Młynarczyk, ks. Adamowi Banachowi 20 intencji za + Jana Banacha.

17. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Katarzyna Florek z Osiedla Małachówka oraz śp. Maria Gembacz z Osiedla Rola oraz śp. Stefania Liszka z Osiedla Zadziele, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

V Niedziela Zwykła (07.02.2016 r.)

1. Dziś ostatnie nabożeństwo 40-godzinne. Na adorację Najświętszego Sakramentu, pomiędzy Mszami świętymi, zapraszamy wszystkich mieszkańców Podmogielicy, zwłaszcza tych, którzy nie mogli być na wcześniejszych nabożeństwach.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie nabożeństwa 40-godzinnego będziemy wynagradzać Bogu za pijaństwo i zgorszenia.

3. Składka z dzisiejszej I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej kaplicy.

4. W Środę Popielcową Msza święta będzie o godz. 8.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia) i abstynencja (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). W tym dniu rozpocznie się Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. Lektorzy i ministranci będą rozprowadzać poświęcony popiół dla tych, którzy nie mogli być w kościele i nie przyjęli go na głowy na znak pokuty. Przy okazji można złożyć ofiarę na potrzeby Caritas.

5. Od środy do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W czwartek w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie NMP z Lourdes. Będzie to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na afiszu w gablocie w kościele parafialnym.

7. Również w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła parafialnego zapraszamy młodzież z klas I i II Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to ich kolejne dalsze przygotowywanie się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go.

8. W piątek o godz. 16.00 pierwsza Droga Krzyżowa i Msza święta.

9. Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie w sobotę w kościele parafialnym o godz. 18.30.

10. W niedzielę pierwsze Gorzkie Żale o godz. 12.00, a po nich Msza święta. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Małgorzatę Opioła, Michalinę Bień, Stanisławę Bień.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „Czy wierzymy w tego samego Boga?”.

18. Ks. Janowi Samborowi przekazano 10 intencji za + Marię Kęska, ks. Kazimierzowi Gajdzie 20 intencji za + Stanisławę Młynarczyk, ks. Stanisławowi Gębce 30 Mszy  św. greg. za + Marię Kęska, ks. Włodzimierzowi Kowalikowi 20 intencji za + Stanisławę Młynarczyk, ks. Adamowi Banachowi 20 intencji za + Jana Banacha.

19. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Katarzyna Florek z Osiedla Małachówka oraz śp. Maria Gembacz z Osiedla Rola oraz śp. Stefania Liszka z Osiedla Zadziele, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

 

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©