Strona główna -> OGŁOSZENIA

II Niedziela Adwentu (04.12.2016 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca grudnia. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na wyposażenie kościoła.

2. W kaplicach bocznych są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie 5 zł. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci w diecezji i w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

3. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca dziś w salce o godz. 15.00, a o 16.00 Msza święta w intencji dusz czyśćcowych przez nich zamówiona.

4. W liturgii będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

5. Wszystkich, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 17.00.

6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, a po niej Msza święta roratnia.

7. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie dodatkowa Msza święta o godz. 11.00 dla małżeństw, które świętują swój Jubileusz 50 – lecia. Na tą Mszę św. zapraszamy ich rodziny i wszystkich parafian.

8. Również w czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy świętej o godz. 17.00 będzie przyjęcie dziewczynek do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej.

9. Spotkanie uczniów klas I i II gimnazjum wraz z rodzicami przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00.

10. W piątek i w sobotę młodzież z gimnazjum w ramach Akcji „Kilo”, będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „ Bóg zapłać”.

11. W piątek do naszej parafii przybędzie Św. Mikołaj, który po Mszy świętej o godz. 17.00 spotka się w kościele z dziewczynkami z DSM-u,  Scholi, Chóru „Cantus enim” oraz z aspirantami, ministrantami i lektorami. Rodziców najmłodszych dzieci, które chcą spotkać się ze Św. Mikołajem zapraszamy przed Mszą świętą do zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zmiana tajemnic różańcowych.

13. Bardzo prosimy, aby pozbierać już zwiędłe kwiaty oraz wypalone znicze i wrzucić je bezpośrednio na przyczepę.

14. Na wykończenie kościoła otrzymaliśmy  ofiarę 4000 zł: „Bóg zapłać”.

15. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Nadzieja w sądzie”, „Ukradli św. Mikołaja”, „Komputerowy potwór w drodze na ołtarze”, „Koniec postkomunizmu” i inne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

II Niedziela Adwentu (04.12.2016 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca grudnia. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej kaplicy.

2. Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie 5 zł. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci w diecezji i w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy:  „Bóg zapłać”.

3. Spotkanie modlitewne Członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca dziś w salce o godz. 15.00, a o 16.00 Msza święta w intencji dusz czyśćcowych przez nich zamówiona.

4. W liturgii będziemy przeżywać:

-  w  środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

5. Wszystkich, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do udziału w Roratach o godz. 16.00.

6. W środę Msza święta roratnia i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00.

7. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy świętej o godz. 16.00 będzie przyjęcie dziewczynek do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej.

8. Spotkanie uczniów klasy I i II gimnazjum wraz z rodzicami przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek w kościele parafialnym o godz. 17.00.

9. W piątek i w sobotę młodzież z gimnazjum w ramach Akcji „Kilo” będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „Bóg zapłać”.

10. W piątek do naszej kaplicy przybędzie Św. Mikołaj. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotka się z dziećmi, dziewczynkami z DSM-u oraz z ministrantami i lektorami. Rodziców najmłodszych dzieci, które chcą spotkać się ze Św. Mikołajem zapraszamy przed Mszą świętą do zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zmiana tajemnic różańcowych.

12. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. W listopadzie na kwiaty i na potrzeby kaplicy zebrano 500 zł, a wydano 450 zł.  O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Urszulę Sołtys, Zofię Grucel, Józefę Burdek.

13.  Mieszkańców Spondówki prosimy o przyniesienie 4 sztuk choinek na 21 grudnia 2016.

14. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Nadzieja w sądzie”, „Ukradli św. Mikołaja”, „Komputerowy potwór w drodze na ołtarze”, „Koniec postkomunizmu” i inne.