Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXVI Niedziela Zwykła (28.09.2014 r.) 

1. Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o modlitwie przebłagalnej za grzechy pijaństwa, zwłaszcza w naszej parafii.

2. W liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- we wtorek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy,

- w czwartek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

- w sobotę - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

3. Od jutra, Msze święte wieczorne, w dni powszednie, będą o godz. 17.00.

4. W środę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie, będą one po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedziele, przed Mszą świętą o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci prosimy, by codziennie przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu. Po nabożeństwie będą losowane drobne pamiątki. Własnoręcznie wykonane przez dzieci różańce, które przyniosą do kościoła, wezmą udział w konkursie na najładniejszy różaniec października.

5. W środę, w starym kościele, o godz. 17.00, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z Różańcem. Po Różańcu, spotkanie dla dzieci z klasy II-giej, z rodzicami.

6. W czwartek, o godz. 17.00, Msza święta i kolejne spotkanie, dla uczniów klas III-ich gimnazjum, wraz z rodzicami. Po Nabożeństwie Różańcowym, spotkanie członków Caritas.

7. Kolejne, czwartkowe nabożeństwo do św. Jana Pawła II, naszego Patrona, będzie połączone z Różańcem. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.

9. Msze święte o Najświętszym Sercu Jezusa w piątek, o godz. 6.30 i 17.00. Do chorych księża pojadą od godz. 8.00.

10. Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę, o godz. 6.30 i 17.00.

11. W przyszłą, I niedzielę miesiąca, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka zostanie przeznaczona na wyposażenie kościoła.

12. Spotkanie członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym w niedzielę, o godz. 15.00, w salce na starej plebanii, a o godz. 16.00 Msza święta w intencji dusz czyśćcowych. Po Mszy świętej, spotkanie Rejonowych i członków Rady Duszpasterskiej, na plebanii.

13. Ks. Janusz zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, na spotkanie w sobotę, o godz. 9.00. Zaproszenie jest skierowane zwłaszcza do chłopców z klas III-gich szkoły podstawowej.

14. W Bazylice w Limanowej, w każdy piątek, na Mszy św. o godz. 18.00, będą głoszone konferencje o modlitwie, pt. „Moja modlitwa”.

15. Duszpasterstwo Młodzieży przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej organizuje w sobotę wyjazd na Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, oraz na nocne czuwanie Młodych - RIO w Dębicy, dla tych, którzy lubią śpiewać oraz chcą poprzez modlitwę i konkretne działanie włączyć się w przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodych w 2016. roku w  swoich parafiach i Krakowie. Zgłaszać się można do środy włącznie. 

16. Caritas Diecezji Tarnowskiej przystępuje do tradycyjnej akcji - społecznej kampanii „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Po raz kolejny będzie mieć ona formę rozprowadzania „Chlebków Miłosierdzia”, w najbliższą niedzielę. Minimalna ofiara za chlebek to 5 zł. Całkowity dochód z tej akcji będzie przeznaczony na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

17. W najbliższą sobotę, w ramach tzw. Białej Soboty, mieszkańcy powiatu limanowskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, na płycie rynku w Limanowej, w godz. od 9.00 do 12.00.

18. Na wyposażenie kościoła otrzymaliśmy: od uczestników pielgrzymki do Sanktuarium w Limanowej - 541 zł., od pracowników Szkoły na Granicach, 500 zł., od nowożeńców Moniki i Crystiana Avadani, 455 zł. Bóg zapłać.

19. W minionym tygodniu rozpoczęto układanie granitowego stopnia wokół ścian nowego kościoła, tzw. otoku.

20. W Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł „Następni po Ukrainie”. Jest też Mały Gość Niedzielny, oraz nowy numer Echa Parafialnego.

21. Ks. Janowi Radzikowi przekazano po 2 intencje za: + Stanisława Srokę, + Teresę Pachut, + Józefę Podgórną, + Katarzynę Kaim, + Marię Matusiak, + Janinę Gaik, + Kazimierza Srokę, + Józefa Bienia, + Annę Curzydło, + Józefa Więcka, + Stanisławę Poręba i + Krzysztofa Kęskę.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica) 

XXVI Niedziela Zwykła (28.09.2014 r.) 

1. Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o modlitwie przebłagalnej za grzechy pijaństwa, zwłaszcza w naszej parafii.

2. W liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- we wtorek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy,

- w czwartek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

- w sobotę - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

3. W środę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie, będą one po Mszy świętej o godz. 16.00, a w niedziele, przed Mszą świętą o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci prosimy, by codziennie przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu. Po nabożeństwie będą losowane drobne pamiątki.

4. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z Różańcem, o godz. 16.00. Po Różańcu, spotkanie dzieci z klasy II-giej, z rodzicami.

5. W czwartek, o godz. 17.00, w kościele parafialnym, Msza święta i kolejne spotkanie, dla uczniów klasy III-ej gimnazjum, wraz z rodzicami.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę i w piątek od godz. 15.30.

7. Msza święta o Najświętszym Sercu Jezusa w piątek, o godz. 16.00. Do chorych ksiądz pojedzie od godz. 14.00.

8. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę, o godz. 16.00.

9. W przyszłą, I niedzielę miesiąca, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka zostanie przeznaczona na wyposażenie nowego kościoła.

10. Rejonowych prosimy o odebranie list w zakrystii i przeprowadzenie zbiórki na ogrzewanie.

11. Spotkanie członków Caritas w czwartek, w kościele parafialnym, po Nabożeństwie Różańcowym, o godz. 17.00.

12. Spotkanie członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym w niedzielę, o godz. 15.00, w salce. Po Mszy świętej o godz. 16.00, spotkanie Rejonowych na plebanii.

13. W Bazylice w Limanowej, w każdy piątek, na Mszy św. o godz. 18.00, będą głoszone konferencje o modlitwie, pt. „Moja modlitwa”.

14. Duszpasterstwo Młodzieży przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej organizuje w sobotę wyjazd na Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, oraz na nocne czuwanie Młodych - RIO w Dębicy, dla tych, którzy lubią śpiewać oraz chcą poprzez modlitwę i konkretne działanie włączyć się w przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodych w 2016. roku w  swoich parafiach i Krakowie. Zgłaszać się można do środy włącznie. 

15. Caritas Diecezji Tarnowskiej przystępuje do tradycyjnej akcji - społecznej kampanii „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Po raz kolejny będzie mieć ona formę rozprowadzania „Chlebków Miłosierdzia”, w najbliższą niedzielę. Minimalna ofiara za chlebek to 5 zł. Całkowity dochód z tej akcji będzie przeznaczony na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

16. W najbliższą sobotę, w ramach tzw. Białej Soboty, mieszkańcy powiatu limanowskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, na płycie rynku w Limanowej, w godz. od 9.00 do 12.00.

17. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Katarzynę Sroka, Urszulę Sołtys i Zofię Grucel.

18. W Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł „Następni po Ukrainie”. Jest też Mały Gość Niedzielny, oraz nowy numer Echa Parafialnego.

19. Ks. Janowi Radzikowi przekazano po 2 intencje za: + Stanisława Srokę, + Teresę Pachut, + Józefę Podgórną, + Katarzynę Kaim, + Marię Matusiak, + Janinę Gaik, + Kazimierza Srokę, + Józefa Bienia, + Annę Curzydło, + Józefa Więcka, + Stanisławę Poręba i + Krzysztofa Kęskę. 

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©