Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

II Niedziela Adwentu (08.12.2019 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek są zbierane ofiary na ten cel. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W kaplicach bocznych są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie 5 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

3. W liturgii będziemy przeżywać:

- w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

4. Wszystkich, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do udziału w Roratach o godz. 17.00.

5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej roratniej.

6. Spotkanie uczniów klas VII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami przygotowujące ich  do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00.

7. W piątek po południu i w sobotę w ciągu dnia młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach  oraz Szkoły Podstawowej Podmogielicą i na Granicach w ramach Akcji „Kilo”, będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „ Bóg zapłać”.

8.  W piątek będziemy się również modlić za ofiary stanu wojennego.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych będą mieć zmianę odmawianych przez siebie modlitw. Zapraszamy.

10. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas  będą rozprowadzać wypieczone przez siebie ozdobne pierniczki oraz sianko w woreczkach z tekstem przebiegu wieczerzy wigilijnej. Przy tej okazji będą zbierać  oni ofiary, które zostaną przeznaczone dla chorych dzieci w naszej parafii.

11. Bardzo prosimy, aby pozbierać już zwiędłe kwiaty oraz wypalone znicze i wrzucić je bezpośrednio do betonowych boksów

12. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się coroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest ona przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

13. Na stronie internetowej parafii w linku „Katecheza dla dorosłych”  umieszczona została kolejna katecheza pt. „Rachunek sumienia z przekazań Bożych od I – III”. Zapraszamy do lektury.

14. Na wyposażenie kościoła w ubiegłą niedzielę zebrano 9.921,73 zł; 11,50€ i 50 koron norweskich. Natomiast na wielki ołtarz otrzymaliśmy od pewnej rodziny ofiarę 1.000 zł. Za ofiary wszystkim dziękujemy: „Bóg zapłać”.

15. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Głos przed Słowem”, „Przeżyjmy to razem”, „Przedwiośnie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

II Niedziela Adwentu (08.12.2019 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki są zbierane ofiary na ten cel. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie 5 zł. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci w diecezji i w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy:  „Bóg zapłać”.

3.  W liturgii będziemy przeżywać:

- w  piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w sobotę  - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

4.  Wszystkich, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do udziału w Roratach o godz. 16.00.

5.  W środę Msza święta roratnia i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. Po Mszy św. o godz. 16.00.

6.  Spotkanie uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek w naszej kaplicy na Mszy św. o godz. 16.00.

7. W piątek i w sobotę młodzież ze Szkoły Podstawowej w ramach Akcji „Kilo” będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „Bóg zapłać”.

8. W piątek będziemy się również modlić za ofiary stanu wojennego.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas  będą rozprowadzać wypieczone przez siebie ozdobne pierniczki oraz sianko w woreczkach z tekstem przebiegu wieczerzy wigilijnej. Przy tej okazji będą zbierać  oni ofiary, które zostaną przeznaczone dla chorych dzieci w naszej parafii.

10. Bardzo prosimy, aby pozbierać już zwiędłe kwiaty oraz wypalone znicze i wrzucić je bezpośrednio do betonowych boksów

11. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się coroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

12. Na stronie internetowej parafii w linku „Katecheza dla dorosłych”  umieszczona została kolejna katecheza pt. „Rachunek sumienia z przekazań Bożych od I – III”. Zapraszamy do lektury.

13. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy. W ubiegłą niedzielę na potrzeby kaplicy zebrano 1489,70 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Bożenę Kulpa, Irenę Kulpa, Marię Kulpa, Zofię Jedlecką.

14. Mieszkańców OsiedliaPachy prosimy o przyniesienie 4 choinek w piątek 20 grudnia.

15.  W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Głos przed Słowem”, „Przeżyjmy to razem”, „Przedwiośnie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma.

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright