Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXIX Niedziela Zwykła (19.10.2014 r.)

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na Papieski Fundusz Misyjny.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

- we wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

- w środę - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,

- w sobotę - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, Patrona naszego nowego kościoła.

3. W środę, w starym kościele, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, połączona z Różańcem.

5. Do piątku trwa Nowenna do św. Jana Pawła II-go.

6. W sobotę, z racji wspomnienia św. Jana Pawła II-go, Patrona naszego nowego kościoła parafialnego, uroczysty Apel Jasnogórski, o godz. 21.00. Zgromadźmy się licznie na tym nabożeństwie.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

8. Można zabierać kartki na wypominki. W intencji dusz wypisanych na kartkach wypominków rocznych, modlimy się przez cały rok, w niedziele przed Mszami świętymi. W intencji dusz wypisanych na kartkach wypominków listopadowych, będziemy modlić się codziennie, w listopadzie, przed Mszą świętą o godz. 17.00. W każdą niedzielę listopada, po sumie, będzie odprawiana Droga Krzyżowa ofiarowana za zmarłych. Ponadto od 1-go do 8-go listopada, wieczorem o godz. 17.00, będzie dodatkowa Msza święta, w intencji dusz wypominanych w naszej parafii.

9. Prosimy o porządkowanie grobów bliskich zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Śmieci organiczne czyli trawę, zwiędłe kwiaty, chwasty, itp. prosimy wrzucać na  przyczepę, a wszystkie śmieci nieorganiczne, np. znicze, plastiki, sztuczne wieńce, kwiaty, itp., do przeznaczonych na to worków. W sobotę do sprzątania cmentarza, od godz. 8.00, prosimy mieszkańców osiedli: Dzioł, Chodniki, Koprowina i górna część Plebańskiego do Kazimierza Kęski. Potrzebne będą widły, grabki, łopaty, motyki, oraz pojazd do wywozu odpadów.

10. W minionym tygodniu kontynuowano prace przy otoku kościoła i prace elektromonterskie.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Śledztwo sterowane”, o kłamstwach w śledztwie w sprawie śmierci ks. Popiełuszki. Do nabycia są też Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Wzrastanie i różne kalendarze ścienne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXIX Niedziela Zwykła (19.10.2014 r.)

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

- we wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

- w środę - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,

3. W środę, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, połączona z Różańcem.

4. W czwartek, odbędą się uroczystości jubileuszu 100-lecia szkolnictwa Podmogielicą. Rozpoczną się one uroczystą Mszą świętą w Kaplicy, o godz. 10.00. Organizatorzy zapraszają na tę uroczystość wszystkich absolwentów szkoły, emerytów i mieszkańców Słopnic. Bardzo prosimy mieszkańców Podmogielicy, by po tej Mszy świętej zostawili swoje samochody na parkingu, przy Kaplicy i nie wjeżdżali na parking szkolny.

5. W sobotę, z racji wspomnienia św. Jana Pawła II-go, Patrona naszego nowego kościoła, będzie uroczysty Apel Jasnogórski, o godz. 21.00, w kościele parafialnym. Zgromadźmy się licznie na tym nabożeństwie.

6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

7. Można zabierać kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby dokładnie zaznaczyć, które wypominki są roczne, a które listopadowe. Do każdych z nich są osobne kartki. W intencji dusz wypisanych na kartkach wypominków rocznych, modlimy się przez cały rok, w niedziele, przed Mszami świętymi. Natomiast w intencji dusz wypisanych na kartkach wypominków listopadowych, będziemy modlić się w dniach od 1-go do 8-go listopada, przed Mszą świętą, o godz. 17.00.

8. Prosimy o porządkowanie grobów bliskich zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Śmieci organiczne czyli trawę, zwiędłe kwiaty, chwasty, itp. prosimy wrzucać na  przyczepę, a wszystkie śmieci nieorganiczne, np. znicze, plastiki, sztuczne wieńce, kwiaty, itp., do przeznaczonych na to worków.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Adama Franczyka, Marię Kordeczka i Jadwigę Sroka.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Śledztwo sterowane”, o kłamstwach w śledztwie w sprawie śmierci ks. Popiełuszki. Do nabycia są też różne kalendarze ścienne.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©