Strona główna -> OGŁOSZENIA

III Niedziela Adwentu (16.12.2018 r.)

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”, czyli Niedzielę Radości. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy świętej o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych mają zmianę swoich odmawianych modlitw. Po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy również Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Dzisiaj po Mszach św. członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają wypieczone przez siebie ozdobne pierniczki oraz sianko w woreczkach wraz z tekstami przebiegu wieczerzy wigilijnej. Przy tej okazji zbierają  oni ofiary, które zostaną przeznaczone dla chorych dzieci w naszej parafii.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 17.00.

4. W środę w naszej parafii będzie spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Rano Msze święte będą o godz. 7.30 i 8.00. Przerwy w spowiedzi będą w godzinach: 10.00 - 10.30, 12.00 - 14.00 i 15.30 - 16.00. Prosimy wszystkich parafian o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, gdyż w pozostałe dni będziemy spowiadać w innych parafiach.

5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. roratniej.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

7. Dzieci uczęszczające na Roraty i zbierające obrazki w piątek 21 grudnia przyniosą na Roraty swoje plansze. Zostaną one zebrane i w sobotę 22 grudnia na Roratach zostaną rozlosowane nagrody.

8. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy członków Caritas na spotkanie, które tym razem będzie miało charakter roboczy.

9. Można jeszcze nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie przynajmniej 5 zł. Za nie wszystkim dziękujemy: „Bóg zapłać”.

10. Przypominamy o uporządkowaniu grobów bliskich i cmentarza przed Świętami. Chryzantemy i inne zwiędłe kwiaty prosimy wrzucać na przyczepę, a znicze do worków.

11. W piątek po południu i w sobotę w ciągu dnia młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach w ramach Akcji „Kilo”, nadal będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „ Bóg zapłać”.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierana do puszek ofiary na chorego Jurka.

13. Pan organista dziękuje parafianom ze Strony Szlacheckiej za serdeczne i życzliwe przyjęcie go z opłatkami. W intencji ofiarodawców pan Krzysztof zamówił Mszę świętą, która zostanie Bogu ofiarowana 01 stycznia 2019 roku o godz. 16.00.

14. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.: „Duchowy duet: męstwo i wiedza”, „”Aż do oddania życia”, Przez rozum do wiary” i inne. Do tego numeru jest dołączona płyta pt. „Najpiękniejsze kolędy”.  Jest też nowy numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” , „Wzrastania”, „Cuda i łaski Boże” oraz kalendarze misyjne i „Kalendarz rolników”..

15. Ks. Pawłowi Opioła przekazano 50 intencji za + Mieczysława Gaurę i 50 za + Zofię Piaskową, ks. Marianowi Kaimowi 10 za + Stefana Pacha i 10 za + Mieczysława Gaurę.

16. Do wieczności odeszła śp. Józefa Wojcieszak z Osiedla Sasy. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Różaniec po wieczornej Mszy św. w kaplicy przedpogrzebowej. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

III Niedziela Adwentu (16.12.2018 r.)

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”, czyli Niedzielę Radości. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Dziś rozpoczynamy również Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 16.00.

4. W środę w naszej kaplicy będzie spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia od godz. 15.15 do 16.00. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, gdyż w pozostałe dni spowiadać będziemy w innych parafiach.

5. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00.

6. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy członków Caritas na spotkanie, które tym razem będzie miało charakter roboczy.

7. Przy wyjściu z kaplicy można jeszcze kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po minimalnej cenie przynajmniej 5 zł. Wszystkim ofiarodawcom: „Bóg zapłać”.

8. Przypominamy o uporządkowaniu grobów bliskich i cmentarza przed Świętami. Chryzantemy i inne zwiędłe kwiaty prosimy wrzucać na przyczepę, a znicze do worków.

9. W piątek po południu i w sobotę w ciągu dnia młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach w ramach Akcji „Kilo”, nadal będzie zbierać w sklepach na terenie parafii symboliczny kilogram produktów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy o ofiarność i dziękujemy za każdy dar: „ Bóg zapłać”.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierana do puszek ofiary na chorego Jurka.

11. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Marię Bień, Małgorzatę Opioła, Stanisławę Bień, Marię Gaura.  Natomiast o przyniesienie 4 choinek w środę 19 grudnia prosimy mieszkańców Osiedla Pachy i Jurki.

12. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Duchowy duet: męstwo i wiedza”, „”Aż do oddania życia”, Przez rozum do wiary” i inne. Do tego numeru jest dołączona płyta pt. „Najpiękniejsze kolędy”.  Jest też nowy numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” , „Wzrastania”, „Cuda i łaski Boże” oraz kalendarze misyjne.

13.  Ks. Pawłowi Opioła przekazano 50 intencji za + Mieczysława Gaurę i 50 za + Zofię Piaskową, ks. Marianowi Kaimowi 10 za + Stefana Pacha i 10 za + Mieczysława Gaurę.

14. Do wieczności odeszła śp. Józefa Wojcieszak z Osiedla Sasy. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Różaniec po wieczornej Mszy św. w kaplicy przedpogrzebowej. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.