Strona główna -> OGŁOSZENIA

XVI Niedziela Zwykła (20.07.2014 r.)

1. Dziś zamiast kazania, po Mszach świętych, zaproszony gość, pan Andrzej Wronka, wygłosi prelekcję o współczesnych zagrożeniach, dotykających szczególnie dzieci i młodzież. Jest to bardzo ważny i aktualny temat. Można też kupić książki, poświęcone temu problemowi. O godz. 17.00, będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, lub o coś zapytać.

2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przypada:

- we wtorek - Wspomnienie św. Marii Magdaleny,

- w środę - Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

- w czwartek - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, drugorzędnej patronki Diecezji,

- w piątek - Święto św. Jakuba Apostoła, oraz Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych,

- w sobotę - Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będzie to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

4. W środę, w starym kościele, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, motocyklistów i podróżujących. Dlatego w niedzielę, po każdej Mszy świętej, odbędzie się błogosławieństwo pojazdów, na parkingu i przed kościołem. Będzie też można złożyć do puszek ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Nowożeńcy Renata i Krystian Fitrzyk, ofiarowali na wyposażenie kościoła 912 zł. Bóg zapłać.

7. W nowym kościele montowano instalację elektryczną na wieży, a w starym kościele, na drzwiach wejściowych, zamontowano kutą ręcznie kratę.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

9. Odpowiedzialni za przygotowanie wieńca dożynkowego, proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy.

10. Gmina Słopnice zaprasza do udziału w II Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego, który rozpocznie się dziś, na placu przy Urzędzie Gminy, o godz. 17.00. W programie między innymi występy zespołów Zbyrcok, Limanowianie i Gorce z Kamienicy.

11. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników i pomocy edukacyjnych dla rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci. Dokładne informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy. Wnioski można składać do czwartku.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są ważne artykuły: „Zlecenie na profesora” i „Nie odłożę sumienia”.

13. Ks. Proboszcz, poza parafią, będzie odprawiał Msze święte za + Tadeusza Pacha, a ks. Tomasz za + Janusza Wojtasa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XVI Niedziela Zwykła (20.07.2014 r.)

1. Dziś zamiast kazania, po Mszach świętych, zaproszony gość, pan Andrzej Wronka, wygłosi prelekcję o współczesnych zagrożeniach, dotykających szczególnie dzieci i młodzież. Jest to bardzo ważny i aktualny temat. Można też kupić książki, poświęcone temu problemowi. O godz. 17.00, w kościele parafialnym, będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, lub o coś zapytać.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przypada:

- we wtorek - Wspomnienie św. Marii Magdaleny,

- w środę - Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

- w czwartek - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, drugorzędnej patronki Diecezji,

4. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, motocyklistów i podróżujących. Dlatego w niedzielę, po Mszach świętych, odbędzie się błogosławieństwo pojazdów, na parkingu i przed Kaplicą. Będzie też można złożyć do puszek ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Marię Wątor, Helenę Banach i Dorotę Banach.

8. Gmina Słopnice zaprasza do udziału w II Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego, który rozpocznie się dziś, na placu przy Urzędzie Gminy, o godz. 17.00. W programie między innymi występy zespołów Zbyrcok, Limanowianie i Gorce z Kamienicy.

9. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników i pomocy edukacyjnych dla rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci. Dokładne informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy. Wnioski można składać do czwartku.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są ważne artykuły: „Zlecenie na profesora” i „Nie odłożę sumienia”.

11. Ks. Proboszcz, poza parafią, będzie odprawiał Msze święte za + Tadeusza Pacha, a ks. Tomasz za + Janusza Wojtasa.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©