Strona główna -> OGŁOSZENIA

III Niedziela Zwykła (21.01.2018 r.)

1. Dziś III Niedziela Zwykła. Jest ona Dniem Babci. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich babciach, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych będą mieć zmianę odmawianych przez siebie modlitw.

2. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła

- w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

- w piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

3. W poniedziałek przypada Dzień Dziadka. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkich dziadków, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, po niej Msza święta.

5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go. W tym dniu będzie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wtedy będziemy też przeżywać 4 rocznicę święceń biskupich ks. bpa Stanisława Salaterskiego.

6. Piątek będzie Dniem Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

7. Sobota będzie Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne. Porządek adoracji:

- po Sumie - Zagrody, Podgórze, Zaświercze, Czarna Rzeka

- od godz. 14.00 - od Wójtostwa do Gwizdówki

- od godz. 15.00 - Filipówka, Grabkówka

- od godz. 15.30 - młodzież, lektorzy

- o godz. 16.00 - uroczyste Nieszpory i Msza święta

9. Przyszła niedziela będzie Światowym Dniem Chorych na Trąd.

10. Zespół Regionalny „Słopniczanie” zaprasza na „Noworoczne kolędowanie” w niedzielę 28 stycznia o godz. 17.00 w dolnym kościele. Oprócz zespołu udział w kolędowaniu weźmie nasz młodzieżowy chór parafialny „Cantus Enim” i dzieci z terenu Słopnic.

11. W kaplicy Podmogielicą w niedzielę o godz. 7.30 będzie ofiarowana Msza św. za rodziny odwiedzane po kolędzie przez ks. Henryka.

12. W związku z planowaną przez władze zakonne sióstr pracujących w naszej parafii likwidacją placówki w Słopnicach na życzenie wielu parafian będą zbierane podpisy, które zostaną dołączone do prośby o wstrzymanie tej decyzji. Listy do podpisów znajdują się na stolikach w przedsionku pod wieżą.

13.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Znikające leki”, „Nadajemy ton Europie”, „Wiatr ze wschodu” i inne. Do nabycia są „Cuda i łaski Boże ”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

14. Ks. biskupowi Janowi Piotrowskiemu przekazano 30 intencji za + Władysława Liska, ks. Andrzejowi Węgrzynowi 30 za + Władysława Liska, ks. Bogdanowi Trzópkowi 110 za + Mariana Trzópka, ks. Jerzemu Rybusińskiemu 50 za + Mariana Trzópka, ks. Maciejowi Kucharzykowi 50 za + Władysława Liska, 25 za + Jana Śliwę z Folwarku i 5 za + Marię Gaik, O. Tadeuszowi Goryczce 70 za + Marię Gaik (w tym 30 Mszy św. greg.).

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Maria Gaik z Osiedla Rola i śp. Jan Śliwa z Osiedla Dział na Granicach. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

III Niedziela Zwykła (21.01.2018 r.)

1. Dziś III Niedziela Zwykła.  Jest ona Dniem Babci. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich babciach, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

2. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w środę - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła

- w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

- w piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

4. W środę Msza święta o godz. 16.00, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  Czwartek będzie dniem zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wtedy będziemy też przeżywać 4 rocznicę święceń biskupich ks. bpa Stanisława Salaterskiego.

6. Piątek będzie Dniem Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

7. Sobota będzie Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o godz. 7.30 aż do Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na adorację Pana Jezusa wszystkich mieszkańców Podmogielicy.

9. Ta niedziela będzie Światowym Dniem Chorych na Trąd.

10. Zespół Regionalny „Słopniczanie” zaprasza na „Noworoczne kolędowanie” w niedzielę 28 stycznia o godz. 17.00 w dolnym kościele parafialnym. Oprócz zespołu udział w kolędowaniu weźmie nasz młodzieżowy chór parafialny „Cantus Enim” i dzieci z terenu Słopnic.

11. W związku z planowaną przez władze zakonne sióstr pracujących w naszej parafii likwidacją placówki w Słopnicach na życzenie wielu parafian będą zbierane podpisy, które zostaną dołączone do prośby o wstrzymanie tej decyzji. Listy do podpisów znajdują się na stolikach obok gazet.

12.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Stanisława Kurka, Marię Staśko, Marię Grucel, Karolinę Curzydło.

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli p. Maria Gaik z Osiedla Rola i śp. Jan Śliwa z Osiedla Dział na Granicach. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.