Strona główna -> OGŁOSZENIA

III Niedziela Zwykła (26.01.2020 r.)

1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest Niedzielą Synodalną. Równocześnie przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Dzisiaj z racji tego, że jest to ostania niedziela miesiąca, zapraszamy wszystkich  na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii o godz. 14.30. Po półgodzinnej adoracji w ciszy będzie godzinna adoracja prowadzona przez świeckich zaangażowanych w różne grupy modlitewne i formacyjne.

3.  W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

- w środę - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

- w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

4. Z racji ferii szkolnych od jutra Msza św. rano będzie tylko o godz. 7.00.

5.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i Msza święta.

6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się na plebanii w czwartek po wieczornej Mszy św.

7. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP będą o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00. O godz. 16.30 zapraszamy na Różaniec fatimski w intencji rodzin naszej parafii.

8.  W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach polecajmy Bogu siostry zakonne pracujące w naszej parafii i pochodzące z niej. Msza święta w ich intencji o godz. 11.30. W tym dniu ks. bp Władysław Bobowski będzie przeżywał 45 rocznicę swoich święceń biskupich. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

9.  Przyszła niedziela będzie I Niedzielą miesiąca. Z tej racji  składka zostanie przeznaczona na potrzeby wyposażenia nowego kościoła.

10.  Również w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca będzie o godz. 15.00, a o godz. 16.00 Nieszpory i Msza święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

11.  Miesiąc luty jest poświęcony w Kościele modlitwom za konających.

12.  Na kościół otrzymaliśmy indywidualną ofiarę 400 zł. „Bóg zapłać”.

13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt:. „Bóg w Auschwitz”, „Z głębi serc”, „Ziarno prawdy” i inne.. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” i inne czasopisma.

14. Ks. Adamowi Banachowi przekazano 20 Mszy św. za + Janinę Banach, ks. Janowi Piętoniowi 30 Mszy św. greg. za + Stefana Wikara, które rozpocznie od 01 lutego, ks. Adamowi Wińskiemu 40 za + Stefana Wikara i 30 za + Helenę  Ociepka, ks. Stanisławowi Kani 30 Mszy św. greg. za + Janinę Banach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

III Niedziela Zwykła (26.01.2020 r.)

2. Dzisiaj z racji tego, że jest to ostania niedziela miesiąca, zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii o godz. 14.30. Po półgodzinnej adoracji w ciszy będzie godzinna adoracja prowadzona przez świeckich zaangażowanych w różne grupy modlitewne i formacyjne.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

- w środę - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

- w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

4. W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się na plebanii w czwartek po wieczornej Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach polecajmy Bogu siostry zakonne pracujące w naszej parafii i pochodzące z niej. Msza święta w ich intencji o godz. 11.30. W tym dniu ks. bp Władysław Bobowski będzie przeżywał 45 rocznicę swoich święceń biskupich. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

8. Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca. Z tej racji składka zostanie przeznaczona na potrzeby naszej kaplicy.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca będzie salce na starej plebani o godz. 15.00, a o godz. 16.00 Msza święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

10. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Katarzynę Kalisz, Agnieszkę Gaura, Janinę Gaura, Jolantę Gaura.

11. Miesiąc luty jest poświęcony w Kościele modlitwom za konających.

12.  W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt:. „Bóg w Auschwitz”, „Z głębi serc”, „Ziarno prawdy” i inne.. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” i inne czasopisma.

13. Ks. Adamowi Banachowi przekazano 20 Mszy św. za + Janinę Banach, ks. Janowi Piętoniowi 30 Mszy św. greg. za + Stefana Wikara, które rozpocznie od 01 lutego, ks. Adamowi Wińskiemu 40 za + Stefana Wikara i 30 za + Helenę  Ociepka, ks. Stanisławowi Kani 30 Mszy św. greg. za + Janinę Banach.