Strona główna -> OGŁOSZENIA

XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018 r.)

1. Dziś z racji II niedzieli miesiąca po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. Również w dzisiejszą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dożynki Gminne. Rozpoczną się one o godz. 16.00 Mszą świętą w intencji rolników. Wcześniej, bo o godz. 15.45 przejście korowodu dożynkowego z wieńcami żniwnymi oraz delegacji z placu przy budynku Urzędu Gminy do kościoła. Po Mszy świętej będzie część oficjalna przy budynku Urzędu Gminy: pokazy, występy, program artystyczny i zabawa taneczna.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek– wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

- w środę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

- w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

4. W środę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte będą o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i o 16.00. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy świętej o godz.16.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 będzie zmiana modlitw odmawianych przez członków Kół Koronkowych. Zapraszamy.

7. We wtorek 14 sierpnia przypada 50 rocznica śmierci ks. bpa Karola Pękali. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej i na stronie internetowej diecezji.

8. W ubiegłą niedzielę na wyposażenie nowego kościoła i na ukończenie prac na placu przykościelnym zebrano 11.095,05zł; 10,50€; 15$ i 50 koron norweskich. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

9. Ze ślubu Marzeny i Marcina Mańkowskich otrzymaliśmy na wyposażenie kościoła 272,50 zł. Otrzymaliśmy również ofiarę indywidualną – 1000 zł. Za ofiary wszystkim: „Bóg zapłać”.

10. Dziękujemy parafianom z Zaświercza i Czarnej Rzeki, którzy przygotowywali wieniec dożynkowy: „Bóg zapłać”.

11. Informacje o odpuście parafialnym w Pasierbcu oraz o odpuście partyzanckim w Szczawie znajdują się w gablocie parafialnej.

12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuły pt. „Zabójczy odlot”, „Prorok idzie pod prąd”, „Nie ma ‘nas’ i ‘ich’” i inne artykuły. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma katolickie.

13. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 10 intencji za + Stefana Florka, ks. kapelanowi WDC 30 Mszy św. greg. za + Helenę Gaik i 10 za + Józefa Srokę, ks. bpowi Janowi Piotrowskiemu po 10 intencji: za + Jerzego Bugajskiego, za + Romana Wojcieszaka i Helenę Gaik.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018 r.)

2. Również w dzisiejszą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dożynki Gminne. Rozpoczną się one w kościele parafialnym o godz. 16.00 Mszą świętą w intencji rolników. Wcześniej, bo o godz. 15.45 przejście korowodu dożynkowego z wieńcami żniwnymi oraz delegacji z placu przy budynku Urzędu Gminy do kościoła. Po Mszy świętej będzie część oficjalna przy budynku Urzędu Gminy: pokazy, występy, program artystyczny i zabawa taneczna.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek– wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

- w środę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

- w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

4. W środę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msza święta będzie tylko o godz. 7.30. Po niej oświęcenie ziół i kwiatów. W kościele parafialnym Msze św. będą według niedzielnego porządku.

5. W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 6.30 będzie zmiana modlitw odmawianych przez członków Kół Koronkowych. Zapraszamy.

6. We wtorek 14 sierpnia przypada 50 rocznica śmierci ks. bpa Karola Pękali. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej i na stronie internetowej diecezji.

7. Informacje o odpuście parafialnym w Pasierbcu oraz o odpuście partyzanckim w Szczawie znajdują się w gablocie parafialnej.

8. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Irenę Kęska, Marię Gaura 4, Ewę Gaura, Zofię Kulpa.

9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuły pt. „Zabójczy odlot”, „Prorok idzie pod prąd”, „Nie ma ‘nas’ i ‘ich’” i inne artykuły. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma katolickie.

10. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 10 intencji za + Stefana Florka, ks. kapelanowi WDC 30 Mszy św. greg. za + Helenę Gaik i 10 za + Józefa Srokę, ks. bpowi Janowi Piotrowskiemu po 10 intencji: za + Jerzego Bugajskiego, za + Romana Wojcieszaka i Helenę Gaik.