Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (22.05.2016 r.)

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek  - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

- w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało,

3. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach świętych o godz. 18.00 i w nabożeństwach majowych.

4. We wtorek będziemy przeżywać Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

5. W środę w starym kościele o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 6.30; 8.30; 10.30 i 16.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w niej powinien być wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. I-szy ołtarz będzie przy starym kościele, II-gi - przy wejściu do kaplicy przedpogrzebowej w nowym kościele, III-ci - przy starej plebanii, IV-ty - przed nowym kościołem.

7. W związku z procesją Bożego Ciała prosimy, by nie parkować samochodów przed nowym kościołem i przy plebanii.

8. Na procesję zapraszamy dzieci z klas II-gich w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dziewczęta z DSM-u w swoich strojach oraz ministrantów i lektorów. Dzieci swoje próby z S. Krystyną będą mieć w szkole. Prosimy również o przygotowanie i przystrojenie feretronów oraz sztandarów.

9. Składka z Bożego Ciała zostanie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

10. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą tylko po Mszach świętych o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie o godz. 11.30.

11. W miniony piątek został zatwierdzony przez Komisję Sztuki Kościelnej w Tarnowie nowy projekt wystroju wnętrza naszego nowego kościoła.

12. W pierwszą niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać XI Festyn, z którego dochód przeznaczony będzie na wyposażenie nowego kościoła i zagospodarowanie placu kościelnego. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych, losów i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

13. Na urządzenie nowego kościoła otrzymaliśmy od rodziców klas trzecich kwotę 300 zł. „Bóg zapłać”.

14. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Strachy na Lachy”, „Bez kary nie ocalimy dzieci”, „Areszt za Milenium”, „Zróbmy sobie kalifat”  i inne.

15. Ks. Piotrowi Paskowi przekazano 40 intencji Mszy św. za + Katarzynę Klimek, ks. Piotrowi Drewniakowi 10 za + Marię Kaim, O. Pawłowi Opiole po 20 za + Helenę Sułkowską, + Józefa Kęskę, + Katarzynę Klimek i + Marię Kaim.

16. W tygodniu do wieczności odszedł śp. Krzysztof Kowalczyk z os. Gaury. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu; „Dobry Jezu, a nasz Panie…”


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (22.05.2016 r.)

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej w naszej kaplicy: przede wszystkim Pani Marii Kordeczka i jej rodzinie za dekorację kaplicy, sprzątanie placu wokół niej oraz za podjęcie księży obiadem odpustowym; panu Organiście za prowadzenie śpiewu; wszystkim niosącym feretrony i sztandary na procesji; ministrantom, lektorom; dziewczętom ze Służby Maryjnej, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na procesji oraz wszystkim innym, którzy nie zostali wymienieni. „Bóg zapłać”.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

- w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało,

4. We wtorek będziemy przeżywać Dzień Modlitwy za kościół w Chinach.

5. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte, w kościele parafialnym będą o godz. 6.30; 8.30; 10.30 z procesją i 16.00. W naszej kaplicy Msza święta będzie tylko o godz. 7.30. Po niej rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w niej powinien być wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. I ołtarz – Gaury (koło państwa Burdków, II – Sołtyse (koło państwa Porębskich), III – Bieniówka (koło pana Franczyka), IV – Piechury (koło kaplicy).

7. Na tę uroczystość zapraszamy dzieci z klasy II-giej w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie feretronów oraz sztandarów. Panów strażaków prosimy o udział w procesji i o zabezpieczenie jej trasy.

8. Składka z Bożego Ciała zostanie przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne.

9. W Oktawie Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wokół kaplicy będą po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30.

10. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy proszę: Ewę Kowalczyk, Annę Kowalczyk, Jolantę Kowalczyk.

11. W pierwszą niedzielę lipca nasza parafia będzie przeżywać XI Festyn, z którego dochód przeznaczony będzie na wyposażenie nowego kościoła i zagospodarowanie placu kościelnego. Prosimy, aby zgłaszali się sponsorzy nagród rzeczowych, losów i organizatorzy gastronomii. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie ciasta. Na festyn zapraszamy wszystkich parafian, a także gości spoza parafii.

12. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Strachy na Lachy”, „Bez kary nie ocalimy dzieci”, „Areszt za Milenium”, „Zróbmy sobie kalifat”   i inne.

13. Ks. Piotrowi Paskowi przekazano 40 intencji Mszy św. za + Katarzynę Klimek, ks. Piotrowi Drewniakowi 10 za + Marię Kaim, O. Pawłowi Opiole po 20 za + Helenę Sułkowską, + Józefa Kęskę, + Katarzynę Klimek i + Marię Kaim.

14. W tygodniu do wieczności odszedł śp. Krzysztof Kowalczyk z os. Gaury. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu; „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©