Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

 

  

MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY

 

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.

Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im                z poświęceniem.

Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Amen.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (15.05.2021 r.)

1.  Od wczoraj przeżywamy wizytację kanoniczną naszej wspólnoty parafialnej, którą przeprowadza ks. bp Artur Ważny oraz obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego przed Mszą św. o godz. 16.00.

2. Po Mszy św. o godz. 8.30 w dolnej części kościoła będzie spotkanie ks. biskupa z członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Caritas, przedstawicielami kręgów Ruchu „Światło – Życie”, zelatorów Róż Różańcowych i Kół Koronkowych, Matek w modlitwie, Wojowników Maryi, Szafarzy Komunii Świętej i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie z przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM-u, grupy apostolskiej i chóru „Cantus enim”.

3. Jednocześnie dziś w naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu diecezji, ks. biskupie Andrzeju Jeżu, który przeżywa dzień swoich imienin.

4. W liturgii we wtorek będziemy przeżywać wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

5. Codziennie po Mszach świętych o godz. 18.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

6. W środę o godz. 18.00 Msza święta oraz Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo majowe wraz z Nowenną do Ducha Świętego oraz nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to też dzień odpustu w kaplicy Podmogielicą.

9. Na stronie internetowej naszej parafii została wgrana kolejna katecheza pt. „V przykazanie Boże – Kiedy wolno pozbawić życia  bliźniego?”. Zachęcamy do jej lektury.

10. Dzieci z zespołu regionalnego „Mali Słopniczanie” oraz członkowie zespołu „Zbyrcok” proszą o oddawanie głosów w Budżecie Obywatelskim 2021 na projekt, który nosi nazwę SAD 40 „Żeby szczęśliwym być… drugiemu szczęście dać!”. W niedzielę 23 oraz 30 maja ich przedstawiciele będą zbierać głosy po każdej Mszy św. Do oddania głosu będzie potrzebny numer PESEL. Więcej informacji na stronie internetowej Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuły pt. „Pytania pozostały” o zamachu na św. Jana Pawła II, „Patron na czas niewiedzy”, „Góra z widokiem na wieczność” i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

12. Ojcom Kombonianom przekazano 100 intencji mszalnych za + Janusza Kołodzieja (w tym 30 Mszy św. greg.), ks. Mikołajowi Skowronowi 30 Mszy św. greg. za + Stanisława Dębskiego, ks. Rafałowi Januszewskiemu 30 za + Franciszka Goryczkę, ks. Łukaszowi Klusce 30 za + Tadeusza Golińskiego, ks. Adamowi Wińskiemu 30 za + Annę Gryźniak, ks. kapelanowi WDC 10 za + Mariana Podgórnego.

13. Do wieczności w tygodniu odszedł śp. Stanisław Dębski z Osiedla Przy Szkole na Granicach. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VII Niedziela Wielkanocy– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (15.05.2021 r.)

1. Od wczoraj przeżywamy wizytację kanoniczną naszej wspólnoty parafialnej, którą przeprowadza ks. bp Artur Ważny oraz obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tego powodu w naszej kaplicy Msza św. będzie tylko o godz. 7.30.

2. Jednocześnie dziś w naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu diecezji, ks. biskupie Andrzeju Jeżu, który przeżywa dzień swoich imienin.

3. W liturgii we wtorek będziemy przeżywać wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

4. Codziennie po Mszach świętych o godz. 17.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

5. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to dzień odpustu w naszej kaplicy. Suma odpustowa o godz. 10.30, a po niej procesja wokół kaplicy. Prosimy o uporządkowanie otoczenia kaplicy oraz o przygotowanie, przystrojenie feretronów i sztandarów.

7. Na stronie internetowej naszej parafii została wgrana kolejna katecheza pt. „V przykazanie Boże – Kiedy wolno pozbawić życia  bliźniego?”. Zachęcamy do jej lektury.

8. Dzieci z zespołu regionalnego „Mali Słopniczanie” oraz członkowie zespołu „Zbyrcok” proszą o oddawanie głosów w Budżecie Obywatelskim 2021 na projekt, który nosi nazwę SAD 40 „Żeby szczęśliwym być… drugiemu szczęście dać!”. W niedzielę 23 oraz 30 maja ich przedstawiciele będą zbierać głosy po każdej Mszy św. Do oddania głosu będzie potrzebny numer PESEL. Więcej informacji na stronie internetowej Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy:  Marię Liszka, Barbarę Ryż, Kazimierę Ryz, Barbarę Bednarz.

10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuły pt. „Pytania pozostały” o zamachu na św. Jana Pawła II, „Patron na czas niewiedzy”, „Góra z widokiem na wieczność” i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

11. Ojcom Kombonianom przekazano 100 intencji mszalnych za + Janusza Kołodzieja (w tym 30 Mszy św. greg.), ks. Mikołajowi Skowronowi 30 Mszy św. greg. za + Stanisława Dębskiego, ks. Rafałowi Januszewskiemu 30 za + Franciszka Goryczkę, ks. Łukaszowi Klusce 30 za + Tadeusza Golińskiego, ks. Adamowi Wińskiemu 30 za + Annę Gryźniak, ks. kapelanowi WDC 10 za + Mariana Podgórnego.

12. Do wieczności w tygodniu odszedł śp. Stanisław Dębski z Osiedla Przy Szkole na Granicach. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright