Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXXIV Niedziela Zwykła (23.11.2014 r.)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś, za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi, Kościół udziela odpustu zupełnego, po spełnieniu wszystkich wymaganych warunków. Dlatego po Mszach świętych, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Po sumie, zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, w intencji dusz wypominanych w naszym kościele.

3. W liturgii, w poniedziałek, będziemy przeżywać wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

4. W ciągu tygodnia, do soboty, o godz. 16.30, różaniec z wypominkami, a o godz. 17.00 Msza święta.

5. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w środę, w nowym kościele, po Mszy świętej wieczornej.

6. W czwartek, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich małżeństw, obchodzących swój złoty jubileusz.

7. W piątek przypada 5 rocznica święceń biskupich biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Jesteśmy do niej szczególnie zobowiązani, ponieważ to właśnie on poświęcił nasz nowy kościół.

8. Przyszła niedziela, będzie pierwszą niedzielą Adwentu, a tym samym początkiem nowego roku liturgicznego przeżywanego pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

9. W niedzielę w liturgii, będziemy wspominać Świętego Andrzeja Apostoła, Patrona naszej parafii. Będzie to dzień odpustu parafialnego. Msze święte o godz. 6.30, 8.30, 10.00. O godz. 11.30 uroczysta suma odpustowa. Po południu Msza święta o godz. 16.00.

10. Spowiedź, przed odpustem parafialnym, w piątek, od godz. 16.00. Można też skorzystać ze spowiedzi w ciągu tygodnia, podczas wszystkich Mszy świętych.

11. Siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny, po stronie Królewskiej.

12. W nowym kościele został uruchomiony monitoring. Wnętrze i otoczenie kościoła jest obserwowane przez całą dobę, a obraz jest nagrywany. Na stronie parafialnej można oglądać przez całą dobę, na żywo, transmisję z wnętrza kościoła.

13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „Prawo rodziców”. Do gazety dołączony jest kalendarz ścienny na nowy rok.

14. Ks. Stanisławowi Smeichelowi przekazano 30 intencji gregoriańskich za + Antoniego Palacza, ks. Markowi Pabichowi - 30 intencji gregoriańskich za + Michalinę Pach, Braciom Szkolnym - 10 intencji za + Jana Bolsęgę, ks. Wojciechowi Gaurze - 10 intencji za + Andrzej Srokę i po 5 intencji za + Jana Bolsęgę i + Michalinę Pach, ks. Bogdanowi Trzópkowi - 20 intencji za + Piotra Staśko.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXXIV Niedziela Zwykła (23.11.2014 r.)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

2. W liturgii, w poniedziałek, będziemy przeżywać wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

3. W środę, o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, w kościele parafialnym, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich małżeństw, obchodzących swój złoty jubileusz.

5. W piątek przypada 5 rocznica święceń biskupich biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Jesteśmy do niej szczególnie zobowiązani, ponieważ to właśnie on poświęcił nasz nowy kościół.

6. Przyszła niedziela, będzie pierwszą niedzielą Adwentu, a tym samym początkiem nowego roku liturgicznego, przeżywanego pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

7. W niedzielę w liturgii, będziemy wspominać Świętego Andrzeja Apostoła, Patrona naszej parafii. Będzie to dzień odpustu parafialnego. Msze święte, w kościele parafialnym, o godz. 6.30, 8.30, 10.00. O godz. 11.30 uroczysta suma odpustowa. Po południu Msza święta o godz. 16.00. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła parafialnego w tym dniu, w celu uzyskania odpustu zupełnego. W naszej Kaplicy Msza święta będzie tylko o godz. 7.30.

8. Zapraszamy dzieci w wieku 3 - 6 lat, z okręgu naszej szkoły, na spotkanie ze św. Mikołajem, które odbędzie się w naszej Kaplicy, 6-go grudnia, w sobotę, po Mszy świętej o godz. 16.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu ze św. Mikołajem, do pani Barbary Ryż, w dniach 24 - 28 listopada, w szkole i wpłacenie 20 zł.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Marię Staśko, Marię Grucel i Karolinę Curzydło.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „Prawo rodziców”. Do gazety dołączony jest kalendarz ścienny na nowy rok.

11. Ks. Stanisławowi Smeichelowi przekazano 30 intencji gregoriańskich za + Antoniego Palacza, ks. Markowi Pabichowi - 30 intencji gregoriańskich za + Michalinę Pach, Braciom Szkolnym - 10 intencji za + Jana Bolsęgę, ks. Wojciechowi Gaurze - 10 intencji za + Andrzej Srokę i po 5 intencji za + Jana Bolsęgę i + Michalinę Pach, ks. Bogdanowi Trzópkowi - 20 intencji za + Piotra Staśko.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©