Strona główna -> OGŁOSZENIA

IV Niedziela Adwentu (21.12.2014 r.)

1. Przeżywamy IV-tą, ostatnią Niedzielę Adwentu.

2. Młodzież prosimy o ubranie szopki i choinek we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

3. W środę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Roraty będą o godz. 6.30. Po nich ostatnia Nowenna do Dzieciątka Jezus.

4. Do chorych udamy się w środę, od godz. 9.00.

5. W środę wieczorem, zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby dzielić się opłatkiem i życzliwym słowem. Bardzo prosimy, aby wigilijnemu wieczorowi nadać chrześcijańską oprawę, godną i religijną. Nie zapomnijmy o odczytaniu opisu Narodzenia Pana Jezusa, z 2-go rozdziału Ewangelii św. Łukasza, o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Pamiętajmy o tradycyjnym poście wigilijnym.

6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy po zakończeniu wieczerzy wigilijnej, Pasterką o północy, na którą zapraszamy wszystkich parafian i przybyłych gości. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego według porządku niedzielnego.

7. W Uroczystość Bożego Narodzenia, kończy się ślub Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dla tych wszystkich, którzy złożyli go w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

8. W piątek drugi dzień Świąt, Święto Świętego Szczepana, męczennika. Msze święte przed południem będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Składka zostanie przeznaczona na potrzeby Krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 10.00 zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni, którzy odwiedzą nasze domy. Przyjmijmy ich życzliwie. Zbierane przez nich ofiary będą pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.

9. W sobotę, wolontariusze z gimnazjum, w ramach akcji charytatywnej, będą odwiedzać domy z tradycyjną Kolędą, w godz. od 9.00 do 15.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla chorych dzieci w parafii.

10. Dziękujemy tym, którzy kupili świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i włączyli się w pomoc niesioną dzieciom w parafii i w diecezji. Można je jeszcze nabyć w bocznej kaplicy.

11. Właścicielom sklepów, młodzieży z gimnazjum i wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe, dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną Akcję Kilo.

12. W świątecznym, podwójnym numerze, Gościa Niedzielnego, warto poszukać artykułu „Walka o Boże Narodzenie”. Jest też wkładka z modlitwami przy stole wigilijnym i kolędami. Gazeta kosztuje 7 zł. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Cuda i łaski Boże oraz Wzrastanie.

13. Ks. Karolowi Spindzie przekazano 30 Mszy świętych gregoriańskich za + Andrzeja Srokę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

IV Niedziela Adwentu (21.12.2014 r.)

1. Przeżywamy IV-tą, ostatnią Niedzielę Adwentu.

2. W środę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego Roraty będą o godz. 8.00. Po nich ostatnia Nowenna do Dzieciątka Jezus.

3. Odwiedziny chorych przed Świętami w środę, od godz. 9.00.

4. W środę wieczorem, zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby dzielić się opłatkiem i życzliwym słowem. Bardzo prosimy, aby wigilijnemu wieczorowi nadać chrześcijańską oprawę, godną i religijną. Nie zapomnijmy o odczytaniu opisu Narodzenia Pana Jezusa, z 2-go rozdziału Ewangelii św. Łukasza, o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Pamiętajmy o tradycyjnym poście wigilijnym.

5. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy po zakończeniu wieczerzy wigilijnej, Pasterką o godz. 22.00. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Msze Święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, według porządku niedzielnego.

6. W Uroczystość Bożego Narodzenia, kończy się ślub Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dla tych wszystkich, którzy go złożyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

7. W piątek drugi dzień Świąt, Święto Świętego Szczepana, męczennika. W kościele parafialnym, Msze święte przed południem, będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy świętej popołudniowej o godz. 16.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby Krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W naszej Kaplicy Msza święta będzie tylko o godz. 7.30. Na tej Mszy świętej zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni z gimnazjum i z podstawówki, którzy odwiedzą nasze domy. Przyjmijmy ich życzliwie. Zbierane przez nich ofiary będą pomocą dla dzieci z krajów misyjnych. Za złożone ofiary dziękujemy. Bóg zapłać.

8. W sobotę, wolontariusze z gimnazjum, w ramach akcji charytatywnej, będą odwiedzać domy z tradycyjną Kolędą, w godz. od 9.00 do 15.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla chorych dzieci w parafii.

9. Dziękujemy tym, którzy kupili świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i włączyli się w pomoc niesioną dzieciom w parafii i w diecezji.

10. Właścicielom sklepów, młodzieży z gimnazjum i wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe, dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną Akcję Kilo.

11. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 50 zł. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na potrzeby Kaplicy prosimy: Danutę Franczyk, Barbarę Bień i Annę Kowalczyk.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©