Strona główna -> OGŁOSZENIA

XVII Niedziela Zwykła (27.07.2014 r.)

1. Nadchodzący miesiąc sierpień przypomina nam ważne wydarzenia z dziejów Kościoła i Ojczyzny: rocznicę wojny z Rosją, z 1920 roku, Powstanie Warszawskie z 1944 roku, którego 70 rocznica przypada w piątek, umowy społeczne z 1980 roku. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie, broniąc wolności Ojczyzny. Starajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów i przeżyć miesiąc sierpień w trzeźwości.

2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy świętej, błogosławieństwo pojazdów, na parkingu i przed kościołem. Można też złożyć do puszek, dobrowolną ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W najbliższym tygodniu, w liturgii, będziemy obchodzić:

- we wtorek - Wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych,

- w czwartek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w piątek - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę, w starym kościele, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

6. Msze święte o Najświętszym Sercu Jezusa, w piątek, o godz. 7.00 i 18.00. Księża pojadą do chorych od godz. 8.00.

7. Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP, w sobotę, o godz. 7.00 i 18.00.

8. W niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust, zwany odpustem Porcjunkuli. Sumę poprowadzi ks. Kanonik Franciszek Malarz, z Podłopienia. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.30, o 11.00 suma odpustowa z procesją i po południu o godz. 16.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. W celu uzyskania odpustu należy: nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów.

9. Również w niedzielę wypada dzień corocznej, całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Na adorację prosimy:

- po Mszy świętej o godz. 6.30, do godz. 8.30, osiedla: od Brodki do Marciszówki, Zaświercze i Plebańskie,

- po Mszy świętej o godz. 8.30, do godz. 11.00: od Ośrodka Zdrowia do Putówki, i dalej, do końca,

- po Mszy świętej o godz. 11.00, do godz. 13.30: Zagrody, Podgórze, Granice,

- od godz. 13.30 do godz. 15.00: od Folwarku, do Markówki,

- o godz. 15.00 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec,

- o godz. 16.00 uroczyste Nieszpory i Msza święta.

10. Na wyposażenie kościoła, nowożeńcy Ewelina i Łukasz Bień złożyli 1 213 zł., Barbara i Bolesław Drożdżak - 780 zł. i 2,60 €, a Jadwiga i Władysław Tomera - 696 zł. Bóg zapłać.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Czystka na wschodniej Ukrainie”, o rozpoczętym prześladowaniu katolików.

12. Ks. Proboszcz, poza parafią, odprawia Msze święte za + Tadeusza Pacha, a ks. Tomasz za + Janusza Wojtasa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XVII Niedziela Zwykła (27.07.2014 r.)

2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj, po Mszach świętych, błogosławieństwo pojazdów. Można też złożyć do puszki, dobrowolną ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W najbliższym tygodniu, w liturgii, będziemy obchodzić:

- we wtorek - Wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych,

- w czwartek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

4. W środę, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź będzie w środę i w piątek, od godz. 16.30.

6. Msza święta o Najświętszym Sercu Jezusa, w piątek, o godz. 17.00.

7. Do chorych kapłan pojedzie w piątek, od godz. 14.00.

8. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP, w sobotę, o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę, nasza parafia będzie przeżywać odpust, zwany odpustem Porcjunkuli. Sumę poprowadzi ks. Kanonik Franciszek Malarz, z Podłopienia. W naszej Kaplicy, Msza święta w tym dniu, będzie tylko o godz. 7.30. W kościele parafialnym, Msze święte będą o godz. 6.30, 8.30, o 11.00 suma odpustowa i po południu o godz. 16.00. W celu uzyskania odpustu należy: nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów.

10. Również w niedzielę wypada dzień corocznej, całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W naszej Kaplicy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godz. 7.30 do godz. 10.30.

11. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Julię Czepiel, Krystynę Poręba i Annę Więcek.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Czystka na wschodniej Ukrainie”, o rozpoczętym prześladowaniu katolików.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©