Strona główna -> OGŁOSZENIA

VI Niedziela Zwykła (17.02.2019 r.)

1. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych mają zmianę odmawianych przez siebie modlitw. Składka jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Porządek adoracji:

- po Sumie - Zagrody, Podgórze, Zaświercze, Czarna Rzeka

- od godz. 14.00 - od Wójtostwa do Gwizdówki

- od godz. 15.00 - Filipówka, Grabkówka

- od godz. 15.30 - młodzież, lektorzy

- o godz. 16.00 - uroczyste Nieszpory i Msza święta

3. Ponadto dzisiaj o godz. 16.00 w szkole na Granicach odbędzie się zebranie wiejskie dla Sołectwa Granice w celu wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

4. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w piątek  – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

- w sobotę  – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

5. W poniedziałek 18 lutego Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza rolników na szkolenie, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Remizie OSP w Słopnicach Dolnych.

6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, a po niej Msza św.

7. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go. Po Mszy św. i nabożeństwie do św. Jana Pawła II zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na robocze spotkanie, które odbędzie się na plebanii.

8. W przyszłą niedzielę składkę na budowę nowego kościoła będzie zbierał ks. Kazimierz Koszyk, proboszcz w Gołkowicach, dla których nasza parafia jest obecnie parafią patronacką.  Ponadto wtedy będziemy również kontynuować nabożeństwo 40 – godzinne. Porządek adoracji:

- po Sumie - Chodniki, Plebańskie

- od godz. 14.00 - od Brodki do Wikarówki

- od godz. 15.00 - od Lubeckiego do Dworu

- od godz. 15.30 - młodzież i ministranci

- o godz. 16.00 - uroczyste Nieszpory i Msza święta

9. Z racji IV niedzieli miesiąca na adorację o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian, gdyż będzie ona w intencji rodzin naszej parafii.

10. Również w przyszłą niedzielę 24 lutego odbędą się zebrania wiejskie dla Sołectwa Słopnice Dolne Szlacheckie i Królewskie o godz. 12.45 w Szkole Podstawowej w Słopnicach Dolnych, a o godz. 16.00 zebranie dla Sołectwa Mogielica w tamtejszej szkole. Zebrania zwołuje się w celu wyboru sołtysów i rad sołeckich.

11. Ze ślubu Pauliny i Artura otrzymaliśmy ofiarę 1303 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

12. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.: „Jak się uczy cudze dzieci?”, „Umieranie ziarna”, „Panamskie katechezy” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

13. Za + Agnieszkę Szewczyk przekazano: do dyspozycji ks. bpa tarnowskiego – 50 intencji, 50 – ks. Tadeuszowi Kardysiowi, 50 - ks. Ryszardowi Baire, 50 - ks. Mateuszowi Gonzales, 50 - OO. Kapucynom, 30 – ks. Janowi Samborowi; za + Jana Czepiela do dyspozycji ks. bpa tarnowskiego przekazano 50 intencji i 50 – ks. Stanisławowi Szmajchelowi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VI Niedziela Zwykła (17.02.2019 r.)

1. Dzisiaj rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne. Wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.30 aż do Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa wszystkich mieszkańców Podmogielicy.  Składka jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w piątek  – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

- w sobotę  – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

3. W poniedziałek 18 lutego Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza rolników na szkolenie, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Remizie OSP w Słopnicach Dolnych.

4. W środę o godz. 16.00 Msza św., a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.  W czwartek w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go. Po Mszy św. i nabożeństwie do św. Jana Pawła II zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na robocze spotkanie, które odbędzie się na plebanii.

6. W przyszłą niedzielę składkę na budowę nowego kościoła będzie zbierał ks. Kazimierz Koszyk, proboszcz w Gołkowicach, dla których nasza parafia jest obecnie parafią patronacką.  Ponadto wtedy będziemy również kontynuować nabożeństwo 40 – godzinne, na które zapraszamy wszystkich. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy w. o godz. 7.30, a zakończy przed Mszą w. o godz. 10.30.

7. Również w przyszłą niedzielę z racji tego, że jest ona IV niedzielą miesiąca na adorację o godz. 15.00 do kościoła parafialnego zapraszamy wszystkich parafian, gdyż będzie ona w intencji rodzin naszej parafii.

8. Ponadto w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wiejskie dla Sołectwa Mogielica w Szkole Podstawowej. Zwołuje się je w celu wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

9. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Marię Lisek, Marię Kaczor, Józefę Ubik, Anetę Ubik.

10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.: „Jak się uczy cudze dzieci?”, „Umieranie ziarna”, „Panamskie katechezy” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

11. Za + Agnieszkę Szewczyk przekazano: do dyspozycji ks. bpa tarnowskiego – 50 intencji, 50 – ks. Tadeuszowi Kardysiowi, 50 - ks. Ryszardowi Baire, 50 - ks. Mateuszowi Gonzales, 50 - OO. Kapucynom, 30 – ks. Janowi Samborowi; za + Jana Czepiela do dyspozycji ks. bpa tarnowskiego przekazano 50 intencji i 50 – ks. Stanisławowi Szmajchelowi.