Strona główna -> OGŁOSZENIA

MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.

Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im                z poświęceniem.

Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Amen.

XXXIV Niedziela Zwykła (22.11.2020 r.)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi, Kościół udziela odpustu zupełnego po spełnieniu wszystkich wymaganych warunków. Dlatego po Mszach świętych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa , Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Po Sumie będzie Droga Krzyżowa ofiarowana za duszami wypominanymi w naszej parafii.

3. Caritas zamiast  tradycyjnych „Chlebków miłosierdzia” rozprowadza medale platerowane szczerym złotem z postaciami św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Medale zostały położone w kaplicach bocznych. Minimalna ofiara za nie to 15 zł. Za wszelką pomoc z serca dziękujemy: „Bóg zapłać”.

4. W liturgii we wtorek  będzie wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników.

5. W ciągu tygodnia o godz. 16.30 różaniec z wypominkami, a o godz. 17.00 Msza święta.

6. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

7. W sobotę przypada jedenasta rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji, ks. bpa Andrzeja Jeża. Z tej racji w swoich modlitwach polecajmy Bogu jego osobę i posługę pasterską.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Będzie to ostatnia niedziela miesiąca i dlatego zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii. Adoracja od godz. 14.30 do 15.00 będzie w ciszy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i dalej prowadzić ją będą członkowie różnych grup parafialnych. Po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

9. W przyszłą niedzielę Siostry dla mieszkańców strony Królewskiej, a pan organista dla strony Szlacheckiej zaczną rozprowadzać opłatki wigilijne.  Ze względu na pandemię nie będą chodzili do domów, ale opłatki będzie można nabyć w kaplicach bocznych lub bezpośrednio u Siostry Marii albo u Organisty. Opłatki i skarbonka pana organisty będą w kaplicy Matki Bożej, a Sióstr w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Prosimy o to, byście okazali im wdzięczność za ich pracę w parafii, bo te ofiary są częścią ich wynagrodzenia.

10. Na kościół otrzymaliśmy od pewnej rodziny z poza parafii otrzymaliśmy ofiarę 2.200 zł i od Sióstr zakonnych 1.500 zł: „Bóg zapłać”.

11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Pieniądze to za mało”, „Potrzeba wiary Abrahama”, „Proszę wstać! Sąd idzie” i inne. Do nabycia również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz inne gazety katolickie i nowe mniejsze kalendarze ścienne po 2 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXXIV Niedziela Zwykła (22.11.2020 r.)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

2. W kościele parafialnym po Sumie będzie Droga Krzyżowa ofiarowana za duszami wypominanymi w naszej parafii.

3. Caritas zamiast  tradycyjnych „Chlebków miłosierdzia” rozprowadza medale platerowane szczerym złotem z postaciami św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Minimalna ofiara za nie to 15 zł. Za wszelką pomoc z serca dziękujemy: „Bóg zapłać”.

5. W kościele parafialnym  do piątku włącznie o godz. 16.30 różaniec z wypominkami.

6. W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę  przypada jedenasta rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji, ks. bpa Andrzeja Jeża. Z tej racji w swoich modlitwach polecajmy Bogu jego osobę i posługę pasterską.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Będzie to ostatnia niedziela miesiąca i dlatego zapraszamy wszystkich do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii. Adoracja od godz. 14.30 do 15.00 będzie w ciszy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i dalej prowadzić ją będą członkowie różnych grup parafialnych. Po wieczornej Mszy św.w kościele parafialnym rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Teresę Sroka, Helenę Ubik, Sylwię Ubik, Elżbietę Palacz.

10. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki. Ze względu na pandemię nie będzie chodził do domów, ale opłatki będzie można nabyć przy wyjściu z kaplicy. Pamiętajmy, że składane przy tej okazji ofiary są częścią jego wynagrodzenia za posługę w naszej kaplicy.

11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Pieniądze to za mało”, „Potrzeba wiary Abrahama”, „Proszę wstać! Sąd idzie” i inne. Do nabycia również „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz inne gazety katolickie i kalendarze ścienne.