Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXI Niedziela Zwykła (21.08.2016 r.)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana odmawianych modlitw dla członków Kół Koronkowych.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

- w środę – Święto św. Bartłomieja Apostoła

- w piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

- w sobotę – Wspomnienie św. Moniki

3. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił i zbierał ofiary do puszek przy drzwiach wejściowych do kościoła ks. Piotr Łapa, który został posłany na misje na Syberię. Jego mama pochodzi ze Słopnic z domu Ślazyk i z tej racji w jakiś sposób jest on związany z naszą parafią.

6. XVIII Złaz Turystyczny „Mogielica 2016” rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą świętą w intencji turystów na Polanie Stumorgowej na Mogielicy o godz. 11.00. Szczegóły na afiszach.

7. Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II przekazuje oferty edukacyjne Centrum Doskonalenia Ustawicznego w Limanowej i przypomina, że trwa nabór na rok szkolny 2016/2017 do bezpłatnych szkół dla dorosłych. Więcej danych o kierunkach kształcenia w gablocie parafialnej.

8. Ze ślubu Bogumiły i Andrzeja Talarczyk otrzymaliśmy na wyposażenie nowego kościoła 799 zł. Za ofiary: „Bóg zapłać”.

9. Wczoraj przez cały dzień montowano barierki przy stopniach prowadzących z drogi głównej na plac przy nowym kościele.

10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Pokój jest w nas”, „Nieprawda, że nic nie da się zrobić”, „Ratowanie dzieci Boga”, „Wojny medialne” i inne. Do nabycia jest również czasopismo pt. „Cuda i łaski Boże”.

11. Ks. Włodzimierzowi Kowalikowi przekazano 20 intencji za + Józefa Lisa, ks. Stanisławowi Gębce 20 za + Roberta Jędrzejczyka, ks. Mariuszowi Trojanowskiemu 20 za + Władysława Woźniaka, ks. Adamowi Banachowi 10 za + Stanisława Biedronia oraz ks. Kazimierzowi Gajdzie 30 Mszy św. greg. za + Jana Lisa i ks. Janowi Samborowi 30 Mszy św. greg. za + Marię Bugajską, ks. Mirosławowi Gucwie 20 za + Józefa Lisa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXI Niedziela Zwykła (21.08.2016 r.)

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

- w środę – Święto św. Bartłomieja Apostoła

- w piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

- w sobotę – Wspomnienie św. Moniki

2. W środę o godz. 17.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. XVIII Złaz Turystyczny „Mogielica 2016” rozpocznie się w niedzielę Mszą świętą w intencji turystów na Polanie Stumorgowej na Mogielicy o godz. 11.00. Szczegóły na afiszach. W związku z tym w kaplicy nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

4. Na dachu naszej kaplicy są kontynuowane prace konserwatorskie.

5. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Marię Lisek, Janinę Nawalaniec, Paulinę Kowalczyk.

6. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił i zbierał ofiary do puszek przy drzwiach wejściowych do kościoła ks. Piotr Łapa, który został posłany na misje na Syberię. Jego mama pochodzi ze Słopnic z domu Ślazyk i z tej racji w jakiś sposób jest on związany z naszą parafią.

8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Pokój jest w nas”, „Nieprawda, że nic nie da się zrobić”, „Ratowanie dzieci Boga”, „Wojny medialne” i inne. Do nabycia jest również czasopismo pt.  „Cuda i łaski Boże”.

9. Ks. Włodzimierzowi Kowalikowi przekazano 20 intencji za + Józefa Lisa, ks. Stanisławowi Gębce 20 za + Roberta Jędrzejczyka, ks. Mariuszowi Trojanowskiemu 20 za + Władysława Woźniaka, ks. Adamowi Banachowi 10 za + Stanisława Biedronia oraz ks. Kazimierzowi Gajdzie 30 Mszy św. greg. za + Jana Lisa i ks. Janowi Samborowi 30 Mszy św. greg. za + Marię Bugajską, ks. Mirosławowi Gucwie 20 za + Józefa Lisa.

Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©