Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XVII Niedziela Zwykła (26.07.2015 r.) 

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy świętej, błogosławieństwo pojazdów, na parkingu i przed kościołem.

3. Dziś po każdej Mszy św. ministranci zbierają do puszek ofiary na chore dziecko. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

4. Nadchodzący miesiąc sierpień przypomina nam ważne wydarzenia z dziejów Kościoła i Ojczyzny: rocznicę wojny z Rosją z 1920 roku, Powstanie Warszawskie z 1944 roku, którego 71 rocznica przypada w sobotę, umowy społeczne z 1980 roku. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie, broniąc wolności Ojczyzny. Starajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów i przeżyć miesiąc sierpień w trzeźwości.

5. W najbliższym tygodniu, w liturgii, będziemy obchodzić:

- w środę - Wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych,

- w piątek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w sobotę - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

6. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza święta.

7. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Przed Mszą świętą Różaniec fatimski, o godz. 17.30. Zapraszamy.

8. W sobotę 1 sierpnia będzie VII Limanowska Pielgrzymka w intencji trzeźwości na Miejskiej Górze. Rozpoczęcie przy kempingu o godz. 14.00.

9. W niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust, zwany odpustem Porcjunkuli. Sumę poprowadzi ks. kanonik Stanisław Wojcieszak, nasz rodak, który będzie w tym dniu przeżywał jubileusz 40-lecia swoich święceń kapłańskich. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i godz. 11.30 suma odpustowa z procesją, a  po południu o godz. 16.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. W celu uzyskania odpustu należy: nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów.

10. W kościele założono dwa nowe witraże w oknach w kaplicy Matki Bożej Słopnickiej. Zmieniono także pokrycie dachu na stodole plebańskiej, oraz przywieziono dalszą partię granitu na wykonanie schodów i chodnika prowadzącego do kościoła z drogi głównej.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły pt: „Co Bóg złączył” oraz „Cuda Matki Zagłębia”.

12. Do wieczności odeszła w minionym tygodniu + Bronisława Woźniak, z osiedla Bace. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu; „Dobry Jezu…

13. Ks. Proboszcz, poza parafią, odprawia Msze święte za + Władysława Czepiela, a ks. Janusz za + Jana Banacha.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XVII Niedziela Zwykła (26.07.2015 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach świętych, błogosławieństwo pojazdów.

3. Nadchodzący miesiąc sierpień przypomina nam ważne wydarzenia z dziejów Kościoła i Ojczyzny: rocznicę wojny z Rosją, z 1920 roku, Powstanie Warszawskie z 1944 roku, którego 71 rocznica przypada w sobotę, umowy społeczne z 1980 roku. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie, broniąc wolności Ojczyzny. Starajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów i przeżyć miesiąc sierpień w trzeźwości.

4. W najbliższym tygodniu, w liturgii, będziemy obchodzić:

- w środę - Wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych,

- w piątek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w sobotę - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

5. W środę, Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00.

7. W sobotę, 1 sierpnia, będzie VII Limanowska Pielgrzymka w intencji trzeźwości na Miejskiej Górze. Rozpoczęcie przy kempingu o godz. 14.00.

8. W niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust, zwany odpustem Porcjunkuli. Sumę poprowadzi ks. kanonik Stanisław Wojcieszak, nasz rodak, który będzie w tym dniu przeżywał jubileusz 40-lecia swoich święceń kapłańskich. W naszej Kaplicy będzie Msza święta tylko o godz. 7.30. Msze święte w kościele parafialnym będą o godz. 6.30, 8.30, 10.00, o godz. 11.30 suma odpustowa z procesją, a  po południu o godz. 16.00. W celu uzyskania odpustu należy: nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Bogumiłę Jasica, Elżbietę Górecką i Ewę Gaura.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły pt: „Co Bóg złączył” oraz „Cuda Matki Zagłębia”.

11. Do wieczności odeszła w minionym tygodniu + Bronisława Woźniak, z osiedla Bace. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu; „Dobry Jezu…

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©