Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (20.04.2014 r.)

1. Dzisiaj z głęboką wiarą wyznajemy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Niech radość paschalna sprawi, byśmy stali się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

2. Dziś, po wieczornej Mszy świętej, Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jutro będzie ona po Mszy świętej o godz. 11.30, a od wtorku, po Mszy świętej o godz. 18.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy świętych przed południem, jak w każdą niedzielę.  Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bóg zapłać za ofiary.

4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30 i Msza święta.

5. Uroczystość św. Wojciecha, przypadająca na środę, została przeniesiona na 28-go kwietnia, ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest ona Diecezjalnym Dniem Caritas. Będziemy modlić się za członków Parafialnego Oddziału Caritas, którzy bardzo angażują się w pomoc potrzebującym w parafii.

7. W naszej parafii, przyszła niedziela będzie dniem wyjątkowo uroczystym, ze względu na kanonizację Patrona naszego nowego kościoła, bł. Jana Pawła II-go, oraz bł. Jana XXIII. W telewizji TVP1, TVP INFO oraz TVP Polonia, o godz. 10.00, rozpocznie się transmisja tej uroczystości. Dlatego Msze święte w tym dniu, będą o godz. 6.30, 8.30, 13.00 i 16.00. Po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa dziękczynna za kanonizację papieża Jana Pawła II-go. W modlitwach będziemy łączyć się z ks. Proboszczem i parafianami, którzy będą obecni na tej uroczystości, w Rzymie.

8. W związku kanonizacją Jana Pawła II, każdej parafii w Polsce została przekazana Iskra Miłosierdzia. Będzie można odpalić tę Iskrę w sobotę i  niedzielę w naszym kościele, aby w każdym domu było obecne światło świecy, jako symbol duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i zebranymi na uroczystości kanonizacji w Watykanie. Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia, znajdzie się także przy ołtarzu, podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie. Będzie to również okazja, aby rodziny, śledzące ceremonię kanonizacji w mediach, skupiły się wokół blasku Bożego miłosierdzia. Natomiast wieczorem tego samego dnia, przy świetle Iskry Miłosierdzia, w gronie rodzinnym warto odmówić modlitwę, która jest podana na kartkach i na naszej stronie internetowej.

9. Dziękujemy Siostrze Marii i pani Helenie Kaim, za wykonanie Ciemnicy, oraz przygotowanie kościoła na Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, pani Marii Kaim i osobom jej towarzyszącym, za przystrojenie krzyża misyjnego, młodzieży i starszej Scholii, wraz z ks. Bogusławem, za wykonanie Bożego Grobu, oraz adoracje przy Ciemnicy i Grobie, strażakom za pełnienie warty przy Bożym Grobie i udział w procesji Rezurekcyjnej; orkiestrze „Violin” za udział w procesji Rezurekcyjnej; scholii i chórowi, za wykonane śpiewy; dziewczętom z DSMu, za dyżury przy Ciemnicy, Grobie Pańskim i za udział w procesji Rezurekcyjnej; Liturgicznej Służbie Ołtarza, wraz z ks. Tomaszem, za przygotowanie pięknej Liturgii Wielkiego Tygodnia. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

10. Apostolstwu Pomocy Duszom Czyśćcowym, dziękujemy za złożenie ofiary 750 zł., na urządzenie nowego kościoła, jako jałmużny postnej.

11. Dzieciom ze szkoły podstawowej, dziękujemy za ofiary składane w Wielkim Poście do skarbonek Caritas. Zostaną one przekazane chorym dzieciom z naszej parafii.

12.   W przedsionku kościoła można zobaczyć wystawę stroików wielkanocnych, które wzięły udział w Rodzinnym Konkursie stroików Wielkanocnych, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową  nr 4, w Słopnicach.

13. Na wyposażenie kościoła złożono: ofiarę indywidualną - 200 zł. i od chorych - 100 zł. Bóg zapłać.

14. W ubiegłym tygodniu zamontowano meble w zakrystii.

15. Zachęcamy do kupienia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, a zwłaszcza nowego numeru Echa Parafialnego. 

16. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Wam wszystkim, oraz przybyłym Gościom, życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia, pokoju ducha, wielu radosnych chwil, serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym stole, wszelkiej pomyślności i radości płynącej z głębi duszy opromienionej Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia Was swoją mocą.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (20.04.2014 r.)

1. Dzisiaj z wiarą wyznajemy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Niech radość paschalna sprawi, byśmy stali się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msza święta tylko o godz. 7.30. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Składka zostanie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00.

4. Uroczystość św. Wojciecha, przypadająca na środę, została przeniesiona na 28-go kwietnia, ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest ona Diecezjalnym Dniem Caritas. Będziemy modlić się za członków Parafialnego Oddziału Caritas, którzy bardzo angażują się w pomoc potrzebującym w parafii.

6. W naszej parafii, przyszła niedziela będzie dniem wyjątkowo uroczystym, ze względu na kanonizację Patrona naszego nowego kościoła parafialnego, bł. Jana Pawła II-go, oraz bł. Jana XXIII. W telewizji TVP1, TVP INFO oraz TVP Polonia, o godz. 10.00, rozpocznie się transmisja tej uroczystości. Dlatego w tym dniu, w naszej Kaplicy, będzie tylko jedna Msza święta o godz. 7.30. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa dziękczynna za kanonizację papieża Jana Pawła II-go. W modlitwach będziemy łączyć się z ks. Proboszczem i parafianami, którzy będą obecni na tej uroczystości, w Rzymie.

7. W związku kanonizacją Jana Pawła II, każdej parafii została przekazana Iskra Miłosierdzia. Będzie można odpalić tę Iskrę w sobotę i  niedzielę w kościele parafialnym, a w niedzielę w naszej Kaplicy, aby w każdym domu było obecne światło świecy, jako symbol duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i zebranymi na uroczystości kanonizacji w Watykanie. Będzie to również okazja, aby rodziny, śledzące ceremonię kanonizacji w mediach, skupiły się wokół blasku Bożego miłosierdzia. Natomiast wieczorem tego samego dnia, przy świetle Iskry Miłosierdzia, w gronie rodzinnym warto odmówić modlitwę, która jest podana na naszej stronie internetowej

8. Dziękujemy Pani Kordeczkowej i jej rodzinie, za wykonanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, przygotowanie Kaplicy na Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i udekorowanie Krzyża przy Kaplicy, strażakom za pełnienie warty przy Bożym Grobie, oraz udział w procesji Rezurekcyjnej, dziewczętom z DSM-u, za wykonane śpiewy i psalmy międzylekcyjne, dyżury przy Ciemnicy i Grobie Pańskim, poprowadzenie Drogi Krzyżowej, oraz za udział w procesji Rezurekcyjnej; ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy młodzieży z całej naszej parafii, za ułożenie i poprowadzenie pięknej adoracji przy Ciemnicy Pana Jezusa w Wielki czwartek. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

9. W przedsionku kościoła parafialnego można zobaczyć wystawę stroików wielkanocnych, które wzięły udział w Rodzinnym Konkursie stroików Wielkanocnych, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową  nr 4, w Słopnicach.

10. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na potrzeby Kaplicy prosimy: Elżbietę Kaim, Annę Gaura i Marię Ubik.

11. Zachęcamy do kupienia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, a zwłaszcza nowego numeru Echa Parafialnego.

12. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Wam wszystkim, oraz przybyłym Gościom, życzę wszelkich łask Bożych, zdrowia, pokoju ducha, serdecznych spotkań przy świątecznym stole, wszelkiej pomyślności i radości płynącej z głębi serca opromienionego Zmartwychwstaniem Jezusa. Niech Zwycięzca śmierci i szatana umacnia Was swoją mocą.

 

 

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©