Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa (13.04.2014 r.) 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Jest ona pamiątką triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na sumie, o godz. 11.30, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszy świętej konkurs na najładniejszą palmę, a następnie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00, Gorzkie Żale i Msza święta. Po tej Mszy świętej, potkanie Rejonowych i Rady Duszpasterskiej, ok. godz. 17.00, na plebanii.

2. Dziś, po Mszach świętych, zmiana tajemnic różańcowych.

3. Są jeszcze paschaliki wielkanocne, po 5 zł. Można je zanieść na groby bliskich.

4. Składka z dzisiejszej niedzieli, jako jałmużna wielkopostna, jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

5. Dziękujemy panom śpiewającym Pasję na dzisiejszych Mszach świętych za to, że swoim śpiewem ułatwili nam głębsze wniknięcie w mękę i śmierć Jezusa. Bóg zapłać. 

6. W Wielka Środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30 i Msza święta. Po Mszy świętej prosimy młodzież, o przygotowanie Grobu Pańskiego.

7. W Wielki Czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu podziękujemy Bogu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Obrzędy Wielkiego Czwartku rozpoczną się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy, do godz. 24.00.

8. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież.

9. Odwiedziny chorych, w Wielki Piątek, od godz. 8.00. Prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej tych, którzy nie mogą brać udziału w liturgii Triduum Paschalnego.

10. W Wielki Piątek, o godz. 12.00, Droga Krzyżowa dla dzieci. Na to nabożeństwo, dzieci powinny przynieść skarbonki wielkopostne. O godz. 18.00, Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Liturgia Męki Pańskiej. Po nabożeństwie, adoracja przy Grobie Pańskim, do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, dwa lekkie i jeden do syta. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże przy kościele, oraz krzyże i kapliczki przydrożne. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie zabytków religijnych w Ziemi Świętej. Za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów w Wielki Piątek, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

11. Nowenna przed Uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II-go, rozpocznie się w Wielki Piątek, o godz. 15.00.

12. W Wielką Sobotę, o godz. 8.00, poświęcenie wody, a następnie święcenie pokarmów do godz. 12.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Później Msza święta, po której nastąpi procesja rezurekcyjna. Prosimy o zabranie ze sobą świec, które zostaną zapalone od poświęconego Paschału. Trzeba też zadbać o feretrony i sztandary, które będą niesione podczas procesji rezurekcyjnej. W tym dniu, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, aż do Mszy świętej wieczornej. Nowenna przed Uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II-go, o godz. 15.00.

13. Najbliższa niedziela, to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc - najświętszy i najważniejszy dzień w roku liturgicznym. O godz. 16.00, Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i kanonizacją bł. Jana Pawła II-go, a po niej Msza święta.

14. W ubiegłą niedzielę, na wykończenie kościoła, zebrano 8 903 zł. i 9 €. Składka z kaplicy Podmogielicą, w wysokości 1 393 zł. została przeznaczona na wymianę okien w tamtejszej zakrystii. Bóg zapłać za ofiary.

15. W najbliższym tygodniu, Nowenna przed Uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II-go, będzie odprawiana codziennie, po wieczornej Mszy św.

16. Parafialny Oddział Caritas dziękuje właścicielom i pracownikom sklepów oraz wszystkim, którzy ofiarowując młodzieży dary w „akcji Kilo”, wspomogli potrzebujących. Dziękujemy również młodzieży, która tę akcję prowadziła. To dobrze, że w naszej parafii jest wielu młodych ludzi, którzy nie żałują wolnego czasu, lecz ofiarowują go w służbie innym.

17. Na wyposażenie kościoła otrzymaliśmy: 1 000 zł. od Pani Renaty Więcek, 100 € od pewnej osoby i 100 zł. od Róży Pani Stanisławy Opioła.

18. W ubiegłym tygodniu, trwały prace przy uzupełnianiu zieleni wokół kościoła. W kościele zamontowano pięcioro drzwi na zapleczu.

19. Bardzo prosimy o przyzwyczajanie się do korzystania z parkingu przy kościele. Nie powinno się parkować samochodów na placu, tuż przed wejściami do kościoła.

20. Można korzystać z toalet w dolnej części kościoła. Wejście od parkingu.

21. Kończy się okres dokonywania rozliczeń podatkowych, dlatego Caritas Diecezji Tarnowskiej raz jeszcze zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane.

22. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuły: „Lekcja umierania” i „Masz prawo wiedzieć”. Jest też specjalna wkładka z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Można też kupić nowy numer Miłujcie się.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE( Podmogielica)

I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa (13.04.2014 r.) 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Jest ona pamiątką triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na sumie, o godz. 12.00, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszy świętej Gorzkie Żale, a po nich konkurs na najładniejszą palmę.

2. Dziś, po Mszach świętych, zmiana tajemnic różańcowych.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, będzie dziś, po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 17.00, na plebanii.

4. Składka z dzisiejszej niedzieli, jako jałmużna wielkopostna, jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

5. Dziękujemy panom Stanisławowi i Arkadiuszowi, śpiewającym Pasję na dzisiejszych Mszach świętych za to, że ułatwili nam głębsze wniknięcie w mękę i śmierć Jezusa. Bóg zapłać.

6. W Wielką Środę, Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00.

7. W Wielki Czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu podziękujemy Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Obrzędy Wielkiego Czwartku rozpoczną się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 19.00. Czuwanie dla młodzieży rozpocznie się o godz. 20.30. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24.00.

8. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów, w Wielki Czwartek, o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.

9. W Wielki Piątek kapłan uda się do chorych od godz. 8.00. W zakrystii, lub kancelarii parafialnej należy zgłosić tych, którzy nie mogą brać udziału w liturgii Triduum Paschalnego. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa, a po niej liturgia Męki Pańskiej. Po nabożeństwie, adoracja przy Grobie Pańskim, do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, oraz trzy posiłki, dwa lekkie i jeden do syta. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie zabytków religijnych w Ziemi Świętej. Za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów w Wielki Piątek, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyż przy Kaplicy, oraz krzyże i kapliczki przydrożne.

10. Nowenna przed Uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II-go, rozpocznie się w Wielki Piątek, w kościele, o godz. 15.00. W związku z tym, w naszej Kaplicy, w Wielki Piątek, o godz. 15.00, uroczyście złożymy relikwie bł. Jana Pawła II-go, które zostaną u nas na stałe. Zachęcamy do przyjścia na tę uroczystość połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

11. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 poświęcenie wody, a następnie święcenie pokarmów do godz. 11.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę, o godz. 20.00 w kościele parafialnym, poświęceniem ognia. Później Msza święta, po której nastąpi procesja rezurekcyjna. Prosimy o zabranie ze sobą świec, które zostaną zapalone od poświęconego Paschału. W tym dniu, tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, aż do Mszy świętej wieczornej.

12. Najbliższa niedziela, to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc - najświętszy i najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Procesja rezurekcyjna w naszej Kaplicy, o godz. 7.30, a po niej Msza św. Prosimy, aby zadbać o feretrony i sztandary, które będą niesione podczas procesji rezurekcyjnej. Druga Msza św. po południu, o godz. 12.30.

13. Parafialny Oddział Caritas dziękuje właścicielom i pracownikom sklepów oraz wszystkim, którzy ofiarowując młodzieży dary w akcji Kilo, wspomogli potrzebujących. Dziękujemy również młodzieży, która tę akcję prowadziła. To dobrze, że w naszej parafii jest wielu młodych ludzi, którzy nie żałują wolnego czasu, służąc innym.

14. Kończy się okres dokonywania rozliczeń podatkowych, dlatego Caritas Diecezji Tarnowskiej raz jeszcze zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane.

15. W ubiegłą niedzielę, zebrano w naszej Kaplicy 1 393 zł. Ksiądz proboszcz zdecydował, by ta kwota została przekazana na wymianę okien w naszej zakrystii. Bóg zapłać księdzu proboszczowi za życzliwość i wam za te ofiary.

16. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na potrzeby Kaplicy prosimy: Zofię Mrózek, Janinę Postrożny i Tadeusza Postrożnego.

17. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuły: „Lekcja umierania” i „Masz prawo wiedzieć”. Jest też specjalna wkładka z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Można też kupić nowy numer Miłujcie się.

 

Odwiedzin :
    Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©