Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

 

  

MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY

 

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.

Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im                z poświęceniem.

Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Amen.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu (07.03.2021 r.)

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, a I miesiąca. Z tej racji na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka jest przeznaczona na wyposażenie nowego kościoła. Za złożone ofiary wszystkim dziękujemy: „”Bóg zapłać”.

2. Po sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta.

3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i Msza święta. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00. Wyjątkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych nie będzie o godz. 17.00, ale dopiero po Mszy św. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej będą o małżeństwie i rodzinie. Poprowadzą ją członkowie zespołu, który przygotowuje oprawę słowną i muzyczną na comiesięczne adoracje Najświętszego Sakramentu. Natomiast  Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19.00 pt. „Ślad losu” w wykonaniu Zespołu Misericordes z Limanowej. Zapraszamy.

6. W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych, a uczniowie ze „Szkolnego Koła Caritas” działającego przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach będą zbierać do puszek ofiary na bardzo kosztowne leczenie chorego na raka Marcina Sporka z Tymbarku.

8. Ponadto w niedzielę 14 marca rodziny z kręgów rodzin Domowego Kościoła Ruchu „Światło – Życie” Rejonu Limanowa rozpoczną swój Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który będą przeżywać w naszej parafii, co nas wszystkich bardzo cieszy.

9. Na stronie internetowej parafii została wgrana kolejna katecheza pt. „ IV przykazanie Boże- Obowiązki wobec wspólnot większych od rodziny: szkoły i osób starszych”. Zapraszamy do lektury.

10. Można już nabywać małe baranki wielkanocne i paschaliki  po minimalnej ofierze 6 zł oraz większe baranki po 10 zł. Dochód z ich rozprowadzania przeznaczony jest dla najbiedniejszych w diecezji i w parafii. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

11. Obok gazet są położone ulotki o „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Ślub Duchowej Adopcji będzie można złożyć publicznie w kościele podczas Mszy św. albo prywatnie w dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przez odmówienie aktu ślubowania zamieszczonego na tej ulotce. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia.

12. Do skarbonki pod figurą św. Antoniego można składać wszelkie ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Jałmużna wielkopostna jest aktem religijnym wynagradzającym za swoje grzechy oraz stanowi także okazję do naprawienia wyrządzonych krzywd materialnych, które nieraz już są niemożliwe do naprawienia, ale ciągle nas obowiązują jako warunek sakramentu pokuty.

13. W I piątek otrzymaliśmy od chorego ofiarę 100 zł: „Bóg zaplać”.

14. Gorczański Ośrodek Medyczny zaprasza na rehabilitację bezpłatnie osoby powyżej 16 roku z orzeczeniem niepełnosprawności. Szczegóły w gablocie parafialnej.

15. Od wtorku do czwartku ks. Jacek poza parafią Msze św. ofiaruje za + Stanisława Marcisza.

16. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”  warto przeczytać artykuły pt. „Paradoks  ocalonego”, „Kropla drąży skałę”, „Kobiety budują wieś”, „Wstań, święty chłopcze” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”,  „Miłujcie się”, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” oraz inne czasopisma katolickie.

17. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 20 intencji za + Janusza Kęskę, ks. Janowi Piętoniowi 14 w intencji rodziców + Magdaleny Wróbel, 22 za + Annę Krzemińską i 14 za + Stanisława Marcisza.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

III Niedziela Wielkiego Postu (07 .03.2021 r.)

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, a I miesiąca. Z tej racji na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka jest przeznaczona na wyposażenie naszej kaplicy. Za złożone ofiary wszystkim dziękujemy: „”Bóg zapłać”.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 10.30.00 i Msza święta.

3. W środę Msza św. i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa.

4. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza święta. Zapraszamy.

5. W kościele parafialnym wyjątkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych nie będzie o godz. 17.00, ale dopiero po Mszy św. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej będą o małżeństwie i rodzinie. Poprowadzą ją członkowie zespołu, który przygotowuje oprawę słowną i muzyczną na comiesięczne adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii. Wszystkich zapraszamy.

6. Droga Krzyżowa dla młodzieży w kościele parafialnym w piątek  o godz. 19.00 pt. „Ślad losu” w wykonaniu Zespołu Misericordes z Limanowej. Zapraszamy.

7. W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych, a uczniowie ze „Szkolnego Koła Caritas” działającego przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach będą zbierać do puszek ofiary na bardzo kosztowne leczenie chorego na raka Marcina Sporka z Tymbarku.

9. Ponadto w niedzielę 14 marca rodziny z kręgów rodzin Domowego Kościoła Ruchu „Światło – Życie” Rejonu Limanowa rozpoczną swój Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który będą przeżywać w naszej parafii, co nas wszystkich bardzo cieszy.

10. Na stronie internetowej parafii została wgrana kolejna katecheza pt. „ IV przykazanie Boże- Obowiązki wobec wspólnot większych od rodziny: szkoły i osób starszych”. Zapraszamy do lektury.

11. Można już nabywać małe baranki wielkanocne i paschaliki  po minimalnej ofierze 6 zł oraz większe baranki po cenie 10 zł. Dochód z ich rozprowadzania przeznaczony jest dla najbiedniejszych w diecezji i w parafii. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

12. Obok gazet są położone ulotki o „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Ślub Duchowej Adopcji będzie można złożyć publicznie w kościele parafialnym podczas Mszy św. albo prywatnie w dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przez odmówienie aktu ślubowania zamieszczonego na tej ulotce. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia.

13. Otrzymaliśmy ofiarę indywidualną 500 zł. Dziękujemy wszystkim innym ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Katarzynę Wikar, Adama Franczyka, Marię Kordeczka, Beatę Kordeczka.

14. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”  warto przeczytać artykuły pt. „Paradoks  ocalonego”, „Kropla drąży skałę”, „Kobiety budują wieś”, „Wstań, święty chłopcze” i inne. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”,  „Miłujcie się”, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” oraz inne czasopisma katolickie.

15. Od wtorku do czwartku ks. Jacek poza parafią Msze św. ofiaruje za + Stanisława Marcisza.

16. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 20 intencji za + Janusza Kęskę, ks. Janowi Piętoniowi 14 w intencji rodziców + Magdaleny Wróbel, 22 za + Annę Krzemińską i 14 za + Stanisława Marcisza.  

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright