Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019 r.)

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Jana Pawła II. Suma odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. wieczornej grupa teatralna „Na zawołanie z Laskowej” w ramach pomocy dla Ani wystawi  w dolnym kościele sztukę pt. „Mój Chrystus połamany”. Zapraszamy.

2. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź), przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu lekkiego, nawiedzenie i modlitwa w kościele.

3. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym, który jest patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczyna Tydzień Misyjny. W intencji misji i misjonarzy odmówimy wspólnie Różaniec. Składka jest przeznaczona na fundusz papieski. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

4. Po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych mają zmianę odmawianych przez siebie modlitw.

5. We  wtorek  wspomnienie św. Jana Pawła II.

6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. i po nabożeństwie różańcowym zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie, które odbędzie się w sali na plebani.

8. Kartki na wypominki są położone obok gazet. Można je składać w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę synodalną  będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego starego kościoła parafialnego. O godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. W ramach adoracji o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej zostanie odmówiona cząstka różańca świętego. O godz. 16.00 Msza św.

10. W sobotę od godz. 8.00 do sprzątania cmentarza zapraszamy mieszkańców osiedli: Brzyzek, Pachuty, Malarzówka, Mastalerze, Ślazyki, Jachymówka, Czajnówka. Potrzebne będą pojazdy do wywozu odpadów oraz widły, grabki, łopaty, motyki, kosy. Prosimy, aby sprzątanie zakończyć przed południem.

11. Od przyszłej niedzieli przez cały dzień i w tygodniu po Mszach świętych wieczornych, ministranci będą rozprowadzać chorągiewki nagrobne wykonane przez członków Caritas. Można będzie je zanieść na groby bliskich, a przy okazji złożyć ofiarę dla potrzebujących w naszej parafii jako jałmużnę ofiarowaną duszom czyśćcowym.

12. Na internetowej stronie parafialnej została umieszczono nowy link  zatytułowany „Katecheza dla dorosłych”. W niej umieszczono już katechezę 1 pt. „Ogólne wiadomości o Dekalogu”. Wszystkich zachęcamy do lektury.

13. Ze ślubu  Elżbiety i Mateusza otrzymaliśmy 511 zł i 1€.  W ubiegłą niedzielę na Fundację Trzeciego Tysiąclecia zebrano 1842 zł. Za ofiary wszystkim: „Bóg zapłać”.

14. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt: „Święta rodzina”, „Ofiara ruszyła lawinę”, „Wojenne siostry”, „Nowe życie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Wzrastanie”, „Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” oraz inne czasopisma katolickie. Od przyszłej niedzieli cena „Gościa Niedzielnego” będzie wynosić 6 zł.

15. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 20 intencji za + Andrzeja Matusiaka i 10 za + Stanisława Madonia, ks. Janowi Piętoniowi 20 za + Genowefę Kowalczyk, ks. Kazimierzowi Gajdzie 30 Mszy św. greg., które rozpoczną się od jutra,  za + Stanisława Madonia, ks. Kazimierzowi Troczyńskiemu 10 za + Stanisława Madonia.

16. Do wieczności w tygodniu odszedł śp. Stanisław Madoń z Osiedla Do Sroki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu….”

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019 r.)

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Jana Pawła II. Suma odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. wieczornej grupa teatralna „Na zawołanie z Laskowej” w ramach pomocy dla Ani wystawi  w dolnym kościele sztukę pt. „Mój Chrystus połamany”. Zapraszamy.

2. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź), przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu lekkiego, nawiedzenie i modlitwa w nowym kościele.

3. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym, który jest patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczyna Tydzień Misyjny. W intencji misji i misjonarzy odmówimy wspólnie Różaniec. Składka jest przeznaczona na fundusz papieski. Za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

4. We wtorek  w naszej diecezji wspomnienie św. Jana Pawła II

5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. i po nabożeństwie różańcowym w kościele parafialnym zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie, które odbędzie się w sali na plebani.

7. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.

8. Prosimy wszystkich o uporządkowanie grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Przypominamy, by trawę, zwiędłe kwiaty, chwasty, itp. wrzucać na przyczepę, a odpadki nieorganiczne do specjalnie na to przygotowanych worków.

9. W przyszłą niedzielę synodalną będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego starego kościoła parafialnego. O godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. W ramach adoracji o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej zostanie odmówiona cząstka różańca świętego. O godz. 16.00 Msza św.

10. Od przyszłej niedzieli przez cały dzień i w tygodniu po Mszach świętych wieczornych, ministranci będą rozprowadzać chorągiewki nagrobne wykonane przez członków Caritas. Można będzie je zanieść na groby bliskich, a przy okazji złożyć ofiarę dla potrzebujących w naszej parafii jako jałmużnę ofiarowaną duszom czyśćcowym.

11. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Irenę Pach, Ewelinę Bień, Janinę Kulpa, Elżbietę Kulpa.

12. Na internetowej stronie parafialnej została umieszczono  nowy link zatytułowany „Katecheza dla dorosłych”. W niej umieszczono już katechezę 1 pt. „Ogólne wiadomości o Dekalogu”. Wszystkich zachęcamy do lektury.

13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt: „Święta rodzina”, „Ofiara ruszyła lawinę”, „Wojenne siostry”, „Nowe życie” i inne. Do nabycia jest również „Niedziela”, „Wzrastanie”, „Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazeta „Echo Parafialne” oraz inne czasopisma katolickie. Od przyszłej niedzieli cena „Gościa Niedzielnego” będzie wynosić 6 zł.

14. Ks. Marianowi Kaimowi przekazano 20 intencji za + Andrzeja Matusiaka i 10 za + Stanisława Madonia, ks. Janowi Piętoniowi 20 za + Genowefę Kowalczyk, ks. Kazimierzowi Gajdzie 30 Mszy św. greg., które rozpoczną się od jutra,  za + Stanisława Madonia, ks. Kazimierzowi Troczyńskiemu 10 za + Stanisława Madonia.

15. Do wieczności w tygodniu odszedł śp. Stanisław Madoń z Osiedla Do Sroki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu….”

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright