Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła (26.02.2017 r.)

1. Dzisiaj po Mszach św. odśpiewamy suplikacje przebłagalne za bluźnierstwa i profanację krzyża oraz figury św. Jana Pawła II, patrona naszego nowego kościoła oraz z prośbą o nawrócenie osób za to odpowiedzialnych. Do tych zdarzeń doszło na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo 40-godzinne. Na adorację Pana Jezusa zapraszamy osiedla:

- po sumie - Kulpówka, Sasy, Więcki, Miłkowskie, Pańskie, Dział, Majdy, Wojtasy,

- od godz. 14.00 - strona Szlachecka: od Roli do Górek,

- od godz. 15.00 - od Zamieścia do Roli, Przylaski, Dział, Bace,

- od godz. 15.30 - Dziewczęca Służba Maryjna i dzieci,

- o godz. 16.00 - uroczyste Nieszpory i Msza święta.

3. Również w dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie nabożeństwa 40-godzinnego będziemy wynagradzać Bogu za pijaństwo i zgorszenia.

4. Dzisiaj o godz. 16.00 w szkole na granicach odbędzie się zebranie dla Sołectwa Granice. W programie sprawozdanie za rok ubiegły, budżet i omówienie spraw bieżących.

5. Od środy do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W Środę Popielcową Msze święte o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia) i abstynencja (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). W tym dniu rozpocznie się Wielki Post i okres Komunii św. wielkanocnej. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Lektorzy i ministranci będą rozprowadzać poświęcony popiół dla tych, którzy nie mogą w kościele przyjąć go na głowy na znak pokuty. Przy okazji można złożyć ofiarę na potrzeby Caritas.

7. W Środę Popielcową przypada również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Powiatowo – miejskie obchody tego dnia odbędą się w Limanowej w Środę Popielcową 01 marca. Szczegóły na afiszach w gablocie parafialnej.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.

9. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to ich kolejne spotkanie modlitewne przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II-go.

10. Msze święte o Najświętszym Sercu Jezusa w piątek o godz. 6.30 i 17.00. Księża pojadą do chorych w piątek od godz. 8.00.

11. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych, a po niej Msza święta. Dla młodzieży Droga Krzyżowa będzie również w piątek, ale o godz. 20.00.

12. W sobotę w liturgii będziemy przeżywać Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji      I Soboty nabożeństwo do MB będzie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 16.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

13. W niedzielę po sumie Droga Krzyżowa. Pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich Msza święta. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

14. W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a składka zostanie przeznaczona na potrzeby wyposażenie naszego nowego kościoła.

15. Do skarbonki pod figurą św. Antoniego można składać wszelkie ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Jałmużna wielkopostna przeznaczona dla innych jest aktem religijnym wynagradzającym za swoje grzechy. Będzie to także okazja do naprawienia wyrządzonych krzywd materialnych, które nieraz już są niemożliwe do naprawienia, ale ciągle nas obowiązują jako warunek sakramentu pokuty.

16. Na potrzeby poszkodowanego przez pożar pana Marcina Grucela z Podmogielicy w ubiegłą niedzielę zebrano 9.546,40 zł, 1 $, 0,50 € i 50 koron norweskich. W tej sumie zawiera się ofiary z kaplicy Podmogielicą, które dały kwotę2.535 zł. Wszystkim „Bóg zapłać”.

17. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt.:  „Odwaga wiary czy kapitulacja?”, „Dzieci ks. Blachnickiego”, „Chodź do nieba, sługo szoguna”, „Koronacja Brexitu” i inne.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VIII Niedziela Zwykła (26.02.2017 r.)

1. Dzisiaj po Mszach św. odśpiewamy suplikacje przebłagalne za bluźnierstwa i profanację krzyża oraz figury św. Jana Pawła II, patrona naszego nowego kościoła oraz z prośbą o nawrócenie osób za to odpowiedzialnych. Do tych zdarzeń doszło na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo 40-godzinne. Na adorację Najświętszego Sakramentu, pomiędzy Mszami świętymi, zapraszamy wszystkich mieszkańców Podmogielicy, zwłaszcza tych, którzy nie mogli być na wcześniejszych nabożeństwach.

3. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie nabożeństwa 40-godzinnego będziemy wynagradzać Bogu za pijaństwo i zgorszenia.

4. W Środę Popielcową Msza święta będzie o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia) i abstynencja (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). W tym dniu rozpocznie się Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. Lektorzy i ministranci będą rozprowadzać poświęcony popiół dla tych, którzy nie mogli być w kościele i nie przyjęli go na głowy na znak pokuty. Przy okazji można złożyć ofiarę na potrzeby Caritas.

5. Od środy do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W Środę Popielcową przypada również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Powiatowo – miejskie obchody tego dnia odbędą się w Limanowej w Środę Popielcową 01 marca. Szczegóły na afiszach w gablocie.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę i piątek od godz. 15.30.

8. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła parafialnego zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to ich przygotowywanie modlitewne do sakramentu bierzmowania.

9. W piątek o godz. 16.00 pierwsza Droga Krzyżowa i Msza święta o Najświętszym Sercu Jezusa. Ksiądz pojedzie do chorych w piątek od godz. 13.00.

10. W sobotę w liturgii będziemy przeżywać Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji      I Soboty nabożeństwo do MB będzie po Mszy św. o godz.  16.00.

11. Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie w piątek w kościele parafialnym o godz. 20.00.

12. W niedzielę pierwsze Gorzkie Żale o godz. 10.30, a po nich Msza święta. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

13. Dziękujemy ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy: Małgorzatę Bień, Justynę Chełmecką, Danutę Franczyk.

14. W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a składka zostanie przeznaczona jest na potrzeby naszej kaplicy.

15. Na potrzeby poszkodowanego przez pożar pana Marcina Grucela z Podmogielicy w ubiegłą niedzielę zebrano 9.546,40 zł, 1 $, 0,50 € i 50 koron norweskich. W tej sumie zawiera się ofiary z kaplicy Podmogielicą, które dały kwotę2.535 zł. Wszystkim „Bóg zapłać”.

16. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły pt. :  „Odwaga wiary czy kapitulacja?”, „Dzieci ks. Blachnickiego”, „Chodź do nieba, sługo szoguna”, „Koronacja Brexitu” i inne.

 

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright