Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2017 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 6.30 członkowie Kół Koronkowych będą mieć zmianę odmawianych przez siebie modlitw, a po sumie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji dusz wypominanych w naszym kościele.

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- w piątek - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

4. W ciągu tygodnia o godz. 16.30 różaniec z wypominkami, a o godz. 17.00 Msza święta.

5. W poniedziałek będziemy przeżywać Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tej intencji.

6. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”.

8. Ostatnia niedziela roku kościelnego to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

9. W przyszły czwartek będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i o godz.  11.00 uroczysta suma odpustowa, a po południu o godz. 17.00. Ze spowiedzi będzie można skorzystać w ciągu tygodnia podczas wszystkich różańców z wypominkami i Mszy świętych oraz podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę.

10. W tygodniu  Siostry rozpoczną rozprowadzanie opłatków wigilijnych po Stronie Szlacheckiej. Prosimy o to, byście je życzliwie przyjęli i okazali im wdzięczność za ich pracę w parafii. S. Maria Florek ma opłatki w zakrystii dla tych, którzy wcześniej chcą je nabyć w celu wysłania ich z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia do swoich bliskich oraz dla tych, których nie będzie w domu.

11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Życie należy do Boga”, „Mieszanka wybuchowa”, „Polacy są miłosierni” i inne. Do nabycia jest nasza parafialna gazeta, „Wzrastanie” oraz kalendarze ścienne.

12. Ks. Karolowi Spindzie przekazano 30 Mszy św. greg. za + Władysławę Tomaszek.

13. Ks. Henryk od poniedziałku do piątku na rekolekcjach Msze św. będzie ofiarował za śp. Michalinę Bień.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2017 r.)

1. Dzisiaj w kościele parafialnym po sumie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji dusz wypominanych w naszej parafii.

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

3. W kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 16.30 różaniec z wypominkami, a o godz. 17.00 Msza święta.

4. W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”.

6. Ostatnia niedziela roku kościelnego to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

7. W przyszły czwartek będziemy wspominać Świętego Andrzeja Apostoła, Patrona naszej parafii. Będzie to dzień odpustu parafialnego. Msze święte w kościele parafialnym będą  o godz.7.00; 9.00 i o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa. Po południu Msza święta o godz. 17.00. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła parafialnego w tym dniu w celu uzyskania odpustu zupełnego. W naszej kaplicy Msza święta będzie tylko o godz. 7.30.

8. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby kaplicy prosimy: Eugeniusza Florka, Alinę Lachcik, Genowefę Kowalczyk, Beatę Kęska.

9. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuły pt. „Życie należy do Boga”, „Mieszanka wybuchowa”, „Polacy są miłosierni” i inne. Do nabycia jest nasza parafialna gazeta, „Wzrastanie”, „Cuda i łaski Boże”, „Miłujcie się” oraz kalendarze ścienne.

10. Ks. Karolowi Spindzie przekazano 30 Mszy św. greg. za + Władysławę Tomaszek.

11. Ks. Henryk od poniedziałku do piątku na rekolekcjach Msze św. będzie ofiarował za śp. Michalinę Bień.