Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXV Niedziela Zwykła (24.09.2017 r.)

1. Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o modlitwie przebłagalnej za grzechy pijaństwa, a zwłaszcza w naszej parafii. Równocześnie wraz z pielgrzymującymi małżonkami i rodzinami na Jasną Górę modlimy się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin w całej Polsce, a szczególnie w naszej parafii.

2. Również dzisiaj o godz. 15.30 wyruszy z Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej procesja do Kaplicy Łaski w Mordarce. Zapraszamy.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – błog. Władysława z Gielniowa, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w czwartek - wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w piątek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w sobotę - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

4. W środę w starym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza św.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

6. Od przyszłego poniedziałku Msze święte wieczorne w dni powszednie będą o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie będą one po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedziele przed Mszą świętą o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci prosimy, by codziennie przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu. Po nabożeństwie będą losowane drobne pamiątki. Własnoręcznie wykonane przez dzieci różańce, które przyniosą do kościoła, wezmą udział w konkursie na najładniejszy różaniec października.

8. W przyszłą I niedzielę miesiąca składka zostanie przeznaczona na wyposażenie kościoła.

9. Spotkanie członków Apostolstwa Pomocy dla Czyśćca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce na starej plebanii, a o godz. 16.00 Msza święta w intencji dusz czyśćcowych.

10. Od przyszłej niedzieli wraca porządek Mszy św. i nabożeństw w kaplicy Podmogielicą.

11. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” przysłał listy do zbierania podpisów tych, którzy zechcą się włączyć w to dzieło. Ta akcja jest dziś ważna, bo środowiska liberalne zebrały już 100 tys. podpisów pod wezwaniem skierowanym do Sejmu Rzeczpospolitej do złagodzenia obowiązujących do tego czasu przepisów prawa. Listy są położone na ławka przy wejściach do kościoła.

12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek 27 września o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej, a zakończy się w niedzielę 01 października o godz. 12.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

13. Z ofiar zebranych po ślubie Anny i Rafała Nowaków otrzymaliśmy 1147 zł oraz podczas pielgrzymki do Limanowej w miniony poniedziałek 918,50 zł. Wszystkim: „Bóg zapłać”.

14. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuły pt.: „Płyną pod prąd”, „Raptus i misjonarz”, „Czy samo zło?” i inne. W dodatku tarnowskim jest zdjęcie i wzmianka o poświęceniu naszej Drogi Krzyżowej.

15. Ks. Edwardowi Bryle przekazano 20 intencji za + Józefa Więcka, ks. Janowi Wąchale 10 za + Jana Bienia, 10 za + Franciszka Niezabitowskiego, 10 za + Stanisława Kulpę, 10 za + Józefa Pachuta, Ojcom Franciszkanom z Zakopanego 10 za + Franciszka Niezabitowskiego, 10 za + Wioletę Smaga, 10 za + Józefa Pachuta, 10 za + Roberta Jędrzejczyka, 10 za + Marię Bugajską.