Witamy na stronie parafii p.w. św Andrzeja Apostoła w Słopnicach          Życzymy miłego oglądania
Strona główna -> OGŁOSZENIA

 

 

  

 

  

MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY

 

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.

Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im                z poświęceniem.

Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Amen.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020 r.)

1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół Chinach oraz obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego przed Mszą św. o godz. 16.00.

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Codziennie po Mszach świętych o godz. 18.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

4. W środę o godz. 18.00 Msza święta oraz Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo majowe wraz z Nowenną do Ducha Świętego oraz nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to też dzień odpustu w kaplicy Podmogielicą.

7. Od najbliższej soboty, po wcześniejszym zgłoszeniu się, będzie możliwość korzystania z poradni małżeńskiej przy Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. W niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Kurs przedmałżeński zaplanowany jest od 19 do 21 czerwca. Istnieje już możliwość zapisywania się w kancelarii Parafialnej w Limanowej. Kolejny kurs odbędzie się pod koniec września br.

8. Na stronie internetowej naszej parafii została wgrana kolejna katecheza dla dorosłych pt. „II przykazanie Boże: Imię Boga i przysięgi”. Zapraszamy do lektury.

9. Otrzymaliśmy indywidualną ofiarę 200 zł na organy: „Bóg zapłać”.

10. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączono  dodatek pt. „Kto ratuje jedno życie…” o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Warto też przeczytać artykuły pt. „Ludzie się wystraszyli”, „”Jeszcze nie jest za późno”, „Rozgorączkowany”  i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020 r.)

1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół Chinach oraz obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W liturgii w tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Codziennie po Mszach świętych o godz. 17.00 Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.

4. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 Nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to dzień odpustu w naszej kaplicy. Suma odpustowa o godz. 10.30, a po niej procesja wokół kaplicy. Będzie ją celebrował i kazanie wygłosi ks. Jan Gniewek, proboszcz naszej parafii. Prosimy o uporządkowanie otoczenia kaplicy oraz o przygotowanie, przystrojenie feretronów i sztandarów. .

6. Od najbliższej soboty, po wcześniejszym zgłoszeniu się, będzie możliwość korzystania z poradni małżeńskiej przy Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. W niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Limanowej odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Kurs przedmałżeński zaplanowany jest od 19 do 21 czerwca. Istnieje już możliwość zapisywania się w kancelarii Parafialnej w Limanowej. Kolejny kurs odbędzie się pod koniec września br.

7.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy prosimy:  Urszulę Sołtys, Zofię Grucel, Józefę Burdek, Bernadetę Kęska.

8. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączono  dodatek pt. „Kto ratuje jedno życie…” o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Warto też przeczytać artykuły pt. „Ludzie się wystraszyli”, „”Jeszcze nie jest za późno”, „Rozgorączkowany”  i inne. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz inne czasopisma katolickie.

 

 

 

Odwiedzin :
Kamera online                        Kreator IAP - (C)opyright