Strona główna -> OGŁOSZENIA

XXXIII Niedziela Zwykła (16.11.2014 r.)

1. Dziś, na Mszy świętej o godz. 10.00, odbędzie się uroczystość 20-lecia istnienia Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca, w naszej w parafii. Mszę świętą poprowadzi ks. Marek Łabuz, Diecezjalny Moderator Dzieła. On też głosi kazania na wszystkich Mszach świętych.

2. Po sumie, zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, w intencji dusz wypominanych w naszej parafii.

3. Dokładnie rok temu, 16-go listopada 2013 roku, został poświęcony nasz nowy kościół parafialny. Niech ta pierwsza rocznica będzie okazją do wdzięczności Bogu i tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego kościoła.

4. W liturgii, w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

- we wtorek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

- w środę - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy,

- w czwartek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

- w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- w sobotę - wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy.

5. Codziennie, o godz. 16.30, wypominki i różaniec za zmarłych.

6. We wtorek przypada 100-tna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózki. Polecajmy jej wstawiennictwu naszą parafię.

7. W środę, w starym kościele, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, po Mszy świętej.

8. W niedzielę, przypada Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych, odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”, a po Mszach świętych, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata.

9. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono prace porządkowe i zabezpieczono pozostałe materiały budowlane. Za te prace dziękujemy mieszkańcom osiedla Ubikówka i Putówka.

10. Na wyposażenie kościoła, jubilaci Aniela i Ludwik Goryczka złożyli ofiarę 500 zł. Bóg zapłać.

11. Jutro Siostry rozpoczną rozprowadzanie opłatków wigilijnych, po Stronie Królewskiej. Prosimy o to, byście je życzliwie przyjęli i okazali im wdzięczność za ich pracę w parafii.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł „Pod prąd”, o świadectwie życia bł. Karoliny.

13. Ks. Bronisławowi Kowalikowi przekazano 30 intencji gregoriańskich za + Karolinę Czepiel, ks. Markowi Pabichowi - 30 intencji gregoriańskich za + Michalinę Pach, ks. Karolowi Spindzie - 30 intencji gregoriańskich za + Jana Bolsęgę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (Podmogielica)

XXXIII Niedziela Zwykła (16.11.2014 r.)

1. Dziś, na Mszy świętej o godz. 10.00, w kościele, odbędzie się uroczystość 20-lecia istnienia Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca, w naszej w parafii. Mszę świętą poprowadzi ks. Marek Łabuz, Diecezjalny Moderator Dzieła. On też głosi kazania na wszystkich Mszach świętych.

2. Po sumie, w kościele parafialnym, zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, ofiarowana w intencji dusz wypominanych w naszej parafii.

3. W liturgii, w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

- we wtorek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

- w środę - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy,

- w czwartek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

- w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- w sobotę - wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy.

4. We wtorek przypada 100-tna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózki. Polecajmy jej wstawiennictwu naszą parafię.

5. W środę, Msza święta i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 16.00. Na tej Mszy świętej zostaną przyjęci do grona ministrantów chłopcy z klasy 3-ej. Zapraszamy na tę uroczystość ich rodziny.

6. W niedzielę, przypada Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych, odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”, a po Mszach świętych, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom naszej Kaplicy. Bóg zapłać. O złożenie ofiary na kwiaty i na potrzeby Kaplicy prosimy: Dorotę Giemzik, Ewę Opioła i Stanisława Kurka.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać artykuł „Pod prąd”, o świadectwie życia bł. Karoliny.

9. Ks. Bronisławowi Kowalikowi przekazano 30 intencji gregoriańskich za + Karolinę Czepiel, ks. Markowi Pabichowi - 30 intencji gregoriańskich za + Michalinę Pach, ks. Karolowi Spindzie - 30 intencji gregoriańskich za + Jana Bolsęgę.

Kreator IAP - (C)opyright  T.Keska  ©